Новини культури

В Україні знайшли цінні артефакти (ФОТО)

В Україні знайшли найдавніші європейські знаряддя праці.

Нещодавнє відкриття в Україні відкрило стародавні кам’яні знаряддя праці, що є найдавнішим доказом присутності людини в Європі, інформує ФОКУС.

Ці знаряддя, знайдені на археологічній ділянці на заході України у селищі Королево (Закарпатська область), датуються 1,4 мільйонами років тому, пише Independent. Відкриття не лише проливає світло на прибуття перших людей до Європи, але й натякає на маршрут, яким вони йшли. Воно підтверджує ідею про те, що перша хвиля ранньої міграції людей до Європи походила зі сходу або південного сходу. Хронологічні межі міграції ранніх предків людини до Євразії, включаючи неандертальців і сучасних людей, припадають на період від двох до одного мільйона років тому. Однак точно визначити час їхнього приходу в Європу виявилося складно через нечисленність археологічних пам’яток тієї епохи.

Королево, де масштабні розкопки тривають з 1970-х років, є одним із рідкісних місць, які дають цінну інформацію. Десятиліття тому дослідники виявили набір кам’яних знарядь, зроблених з вулканічних порід. Тепер, використовуючи сучасні методи датування, вчені визначили, що шари осадових порід, які оточують ці інструменти, мають вік приблизно 1,4 мільйона років.

Мадс Фуршу Кнудсен (Mads Faurschou Knudsen), співавтор дослідження з Орхуського університету в Данії, наголосив на важливості цього відкриття: “Це найдавніше датоване свідчення існування людини в Європі”. Хоча ідентичність творців знарядь праці залишається невизначеною, дослідники підозрюють, що це Homo erectus, перший вид, який почав ходити прямо і навчився користуватися вогнем. Homo erectus покинув Африку близько двох мільйонів років тому і поширився на Близький Схід, Східну Азію та Європу.

Доктор Роман Гарба, провідний автор дослідження, пояснив: “На основі кліматичної моделі та даних польових досліджень пилку ми визначили три можливі міжльодовикові теплі періоди, коли перші гомініни могли дістатися до Королева, найімовірніше, через міграційний коридор річки Дунай”. Аналізуючи, як змінювалося середовище проживання на території Королево протягом двох мільйонів років, вчені вважають, що ранні предки людини скористалися теплими періодами Землі, відомими як міжльодовикові періоди, щоб колонізувати ці високоширотні місця.

Близькість Королівської археологічної ділянки до країн НАТО — Румунії та Угорщини — захистила селище від руйнувань, спричинених російською агресією проти України. Доктор Гарба зазначив, що, попри війну, жодна бомба не впала на археологічний об’єкт.

Деревянко Гелена

Recent Posts

Якими корисними та бюджетними продуктами замінити дорогі: поради від фахівчині

Зима – період, коли харчування має бути особливо збалансованим та ситним. Фахівці радять їсти сезонні…

3 хв. ago

Хлопець прожив 30 днів на самоті в цілковитій темряві: що з ним сталося

Австралійський ютубер Norme, який нещодавно побив світовий рекорд за найдовшим часом без сну, тепер вважає, що…

15 хв. ago

Найдорожчий будинок у Канаді зрівняли із землею: як і чому так сталося

Тривалий час розкішний особняк у Торонто вважали найдорожчою нерухомістю Канади. Свого часу там зупинялися багато…

22 хв. ago

Швейцарія створила робота-змію для порятунку людей під завалами

Студенти Лабораторії автономних систем ETH Zurich у Швейцарії розробили гнучкого пошуково-рятувального робота під назвою RoBoa,…

26 хв. ago

Соціалка більше не буде як раніше: Рада ухвалила закон – до чого готуватися

Як стало відомо з повідомлення нардепа Гончаренко, що Рада в першому читанні проголосувала законопроєкт про модернізацію…

31 хв. ago

В Ісландії через виверження вулкана евакуювали популярний курорт Блакитна лагуна

Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…

33 хв. ago