Солдат тероборони Володимир знайшов стародавній гарман, сільськогосподарський інструмент для обмолоту зерна, який застосовувався до XX століття, в одному з селищ Бериславського району. Подробиці у Facebook повідомив Херсонський обласний краєзнавчий музей.
Чоловік почав розпитувати місцевих мешканців щодо історії предмета. Йому розповіли, що гарман знайшли за межами селища. Стосовно його призначення не здогадувалися. Його використовували, щоб утрамбовувати на дорозі ґрунт.
Володимир вирішив зв’язатися з представниками музею та взяв на себе організацію транспортування важкого предмета до Херсона. Співробітники установи висловили вдячність за переданий артефакт.
“Кожного дня ми переконуємося, що українські військові – найкращі в світі! Вони не тільки мужні, а й освічені, дбають про нашу безпеку і збереження культурної спадщини України”, – йдеться у дописі.
Гарман – кам’яне або бетонне знаряддя для молотьби. Тік, на якому застосовували коток, також називався гарманом.
Гармануванням називали молотьбу з допомогою гамана. Гарманували завдяки коням, що приводили котки в рух.
Коток для молотьби в Україні був відомий уже з XVII століття. Поширення серед українських мешканців відбулося у період принаймні ХІХ — початку XX ст., зокрема у областях, де вирощували пшеницю та інші хлібні злаки. Його використання набагато полегшувало молотьбу. Альтернативним способом була молотьба кіньми, які ходили по розстелених снопах по колу.
Чергова поява Володимира Путіна на публіці, яка мала б підкреслити його тверду позицію, натомість породила…
Національна розвідка США склала звіт про вбивства політичних опонентів Путіна за кордоном. На запит видання Bloomberg звіт був частково…
Автомобіль Bugatti W16 Mistral з відкритим верхом встановив новий рекорд швидкості для родстерів, розігнавшись до 453,91 км/год…
Що може бути кращим способом відсвяткувати чергову ядерну погрозу від Путіна, ніж придбати старий ядерний…
Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…
Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…