Археологи виявили рідкісний скарб перських золотих монет, що знаходилися в горщику, у стародавньому місті Нотіон, розташованому на території сучасної Туреччини. Передбачається, що 2400 років тому ці скарби закопав багатий грецький найманець на службі у персів, пише Interesting Engineering.
Під час розкопок будинку в давньогрецькому припортовому місті Нотіон на заході Туреччини археологи несподівано для себе виявили схованку зі скарбами, зариту у дворі. Це був глечик, наповнений великою кількістю золотих монет під назвою дарікі. У Перській імперії Ахеменідів (існувала з 550 до 330 року до н. е.) монети даріки почали випускати наприкінці 6 століття за часів правління царя Дарія I (правив імперією з 522 до 486 року до н. е.).
На одній стороні монет зображений Дарій I, а на іншій — воїн, що тримає лук і спис. Вважається, що в Перській імперії такими монетами часто розраховувалися з найманцями, які воювали на боці цієї країни. Тому археологи з Університету штату Мічиган, США, які виявили рідкісний скарб, припустили, що монети належали найманому солдату, який їх і закопав.
За словами вчених, у роботах давньогрецького історика Ксенофонта можна знайти згадку про те, що один дарик дорівнював “зарплаті” найманця за місяць. Враховуючи, що монет багато, археологи припустили, що цей найманець брав участь у багатьох битвах і зміг заробити цілий статок.
Регіон, де розташоване місто Нотіон часто перебуває під владою то греків, то персів. У 545 році до н.е. ери Перська імперія Ахеменідів силою завоювала весь регіон. 427 року до н.е., згідно з давньогрецьким істориком Фукідідом, війська Афін завоювали місто і вбили всіх найманців персів.
Учені вважають, що скарб закопав грек, який воював на боці персів у період між 430 і 427 роками до н.е. Якщо монети він не забрав, то ймовірно загинув в одній із численних битв. Археологи вважають, що цей скарб міг належати найманцю-ветерану, який накопичив гроші за багато років служби.
За словами вчених, рідко вдається виявити стародавні золоті монети під час розкопок на заході Туреччини, тому цей скарб цінний ще й тому.
Місто Нотіон перси завоювали в середині 6 століття до н. е., потім у 5 столітті до н. е. його, як і інші грецькі колонії на узбережжі Малої Азії, повернули під свій контроль грецькі міста-держави. Але трохи пізніше місто знову завоювала Перська імперія.
На сьогодні частини міста Нотіон, що збереглися найкраще, відносяться до елліністичного періоду, між 3 і 1 століттями до н.е. Елліністичний період розпочався після смерті Олександра Македонського в 323 р. до н.е. і тривав до завоювання останньої елліністичної держави Древнім Римом у 31 р. до н.е.
В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…
На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…
На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…
Китайські вчені завершили перший етап будівництва найпотужнішої у світі центрифуги в Ханчжоу – амбітного проєкту, спрямованого…
Громадянин Британії здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, яке пов'язане з Україною. За це він отримав…
21 листопада Департамент культури, ЗМІ та спорту (DCMS) Великої Британії опублікував свій щорічний звіт, в якому…