Пограбування року: в Нідерландах підірвали галерею заради картин Воргола

Грабіжники підірвали вхід до галереї на півдні Нідерландів і спробували викрасти чотири роботи із відомої серії трафаретних принтів Енді Воргола. Про це повідомляє The Guardian.

За словами власника галереї Марка Піта Віссера, злочинці націлилися на серію 1985 року «Reigning Queens», створену американським художником Енді Ворголом. На цих принтах зображені портрети королів Великобританії, Нідерландів, Данії та Свазіленду (теперішнього Есватині).

Віссер розповів, що пограбування у п’ятницю вранці було зафіксовано камерами відеоспостереження та назвав дії зловмисників «аматорськими». При цьому злодії заклали вибухівку та підірвали вхід до галереї. Він зазначив, що вибух був настільки потужним, що завдав шкоди будівлі галереї та сусіднім будівлям, в яких повилітали шибки. Проте злодії, які викрали твори, не змогли розмістити їх у своїй машині. У результаті вони вирвали два принти з рам, пошкодивши їх, а роботи, що залишилися, кинули на вулиці.

Віссер не розкрив вартість підписаних та пронумерованих робіт, які планував виставити на продаж в Амстердамі. Відомо, що викрадені принти зображають покійну королеву Єлизавету II і колишню королеву Данії Маргрете II. Портрети колишньої королеви Нідерландів Беатрікс та королеви-матері Есватині Нтомбі Тфвали залишилися на місці.

Голландський детектив з мистецтва Артур Бранд наголосив на незвичності використання вибухівки у подібних злочинах. Поліція веде розслідування.

В інтерв’ю місцевим ЗМІ Віссер повідомив, що вартість викрадених робіт є значною, проте вони були добре застраховані. Крім того, Бранд додав, що вони не є унікальними, оскільки свого часу було створено кілька екземплярів кожного із цих принтів. При цьому, у 2021 році чотири аналогічні роботи було продано за €217 тис. Вкрадені ж продати буде складно: по-перше, всі вони пронумеровані, а отже, при продажі відразу буде зрозуміло, звідки роботи, додали в галереї.

Е́нді Воргол – американський митець, один із засновників попарту та культова постать в історії сучасного мистецтва в цілому. Як художник, ілюстратор, дизайнер, скульптор, письменник, продюсер, кінорежисер, видавець, колекціонер, він залишив по собі величезний творчий спадок. До слова, 8 грудня 2022 року Київська міська рада перейменувала вулицю Достоєвського на вулицю Енді Воргола.

Коломієць Надія

Recent Posts

Москва зникне швидше: у Defence Express порівняли ядерний потенціал США та Росії

Росія звикла вдаватись до однієї із найулюбленіших тактик – ядерного шантажу. Однак агресорка забуває, що…

3 хв. ago

Заправляти машину краще в цей час доби: 4 правила для автомобілів на газі

Власникам автомобілів, у яких є газові установки, доводиться частіше, ніж іншим, відвідувати заправки. Існує кілька…

11 хв. ago

Через відключення світла горить побутова техніка: чи можна отримати компенсацію

Через часті відключення електроенергії в Україні збільшилася кількість перепадів напруги, які шкодять побутовій техніці. Хоча…

23 хв. ago

Відома модель звинуватила скандального Каньє Веста в сексуальному насильстві

Учасниця шоу "Топ-модель по-американськи" Дженн Ен звинуватила скандального репера Каньє Веста в сексуальному насильстві. Як повідомляє видання People, у позові, що…

32 хв. ago

“Розтрощимо вашу економіку”: сенатор США пригрозив країнам, готовим арештувати прем’єра Ізраїлю

Напередодні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт прем'єр Ізраїлю. Сенатор-республіканець Ліндсі Грем пригрозив рішуче…

40 хв. ago

“Ідеальний” сніданок у вихідні: рецепт французьких тостів тірамісу з 5 інгредієнтів

Людям зі щільним робочим графіком може бути складно знайти час на приготування сніданку протягом тижня.…

47 хв. ago