Пограбування року: в Нідерландах підірвали галерею заради картин Воргола

Грабіжники підірвали вхід до галереї на півдні Нідерландів і спробували викрасти чотири роботи із відомої серії трафаретних принтів Енді Воргола. Про це повідомляє The Guardian.

За словами власника галереї Марка Піта Віссера, злочинці націлилися на серію 1985 року «Reigning Queens», створену американським художником Енді Ворголом. На цих принтах зображені портрети королів Великобританії, Нідерландів, Данії та Свазіленду (теперішнього Есватині).

Віссер розповів, що пограбування у п’ятницю вранці було зафіксовано камерами відеоспостереження та назвав дії зловмисників «аматорськими». При цьому злодії заклали вибухівку та підірвали вхід до галереї. Він зазначив, що вибух був настільки потужним, що завдав шкоди будівлі галереї та сусіднім будівлям, в яких повилітали шибки. Проте злодії, які викрали твори, не змогли розмістити їх у своїй машині. У результаті вони вирвали два принти з рам, пошкодивши їх, а роботи, що залишилися, кинули на вулиці.

Віссер не розкрив вартість підписаних та пронумерованих робіт, які планував виставити на продаж в Амстердамі. Відомо, що викрадені принти зображають покійну королеву Єлизавету II і колишню королеву Данії Маргрете II. Портрети колишньої королеви Нідерландів Беатрікс та королеви-матері Есватині Нтомбі Тфвали залишилися на місці.

Голландський детектив з мистецтва Артур Бранд наголосив на незвичності використання вибухівки у подібних злочинах. Поліція веде розслідування.

В інтерв’ю місцевим ЗМІ Віссер повідомив, що вартість викрадених робіт є значною, проте вони були добре застраховані. Крім того, Бранд додав, що вони не є унікальними, оскільки свого часу було створено кілька екземплярів кожного із цих принтів. При цьому, у 2021 році чотири аналогічні роботи було продано за €217 тис. Вкрадені ж продати буде складно: по-перше, всі вони пронумеровані, а отже, при продажі відразу буде зрозуміло, звідки роботи, додали в галереї.

Е́нді Воргол – американський митець, один із засновників попарту та культова постать в історії сучасного мистецтва в цілому. Як художник, ілюстратор, дизайнер, скульптор, письменник, продюсер, кінорежисер, видавець, колекціонер, він залишив по собі величезний творчий спадок. До слова, 8 грудня 2022 року Київська міська рада перейменувала вулицю Достоєвського на вулицю Енді Воргола.

Коломієць Надія

Recent Posts

У клієнтів Приватбанку продовжують красти гроші з рахунку через компанію із США

Українці, які користуються послугами Приватбанку, знову стикаються з крадіжками коштів із рахунків. Багато з них…

6 хв. ago

В Індії розбився винищувач російського виробництва

Винищувач МіГ-29 ВПС Індії зазнав аварії під час тренувального польоту в центральній частині країни. Про…

15 хв. ago

У TikTok висміюють новий закон щодо покарання українців за зберігання дров

Користувачі відеомережі ТікТок висміюють новий закон, за яким українці можуть потрапити до в'язниці за зберігання дров…

21 хв. ago

Популярний курорт у ЄС запроваджує дуже суперечливий туристичний збір

Мадейра запровадила новий збір для нерезидентів, які подорожують окремими популярними туристичними маршрутами. Ця ініціатива є…

27 хв. ago

Боржники за послуги ЖКГ не можуть отримати субсидію – ПФУ

Якщо домогосподарство має прострочену понад три місяці на дату надання інформації заборгованість з оплати житлово-комунальних…

30 хв. ago

Журналіст опублікував докази наявності чоловічих статевих органів у переможниці Олімпіади

Французький журналіст Джаффар Айт Аудіа передав ресурсу Reduxx докази, що олімпійська чемпіонка з боксу Іман Хеліф –…

32 хв. ago