Скандал з картинами Казиміра Малевича: у Парижі знайшли викрадені твори

У Франції судові виконавці конфіскували понад сотню творів художників-авангардистів, які зберігалися у паризькому сховищі. Серед вилучених витворів мистецтва є кілька картин українського художника Казимира Малевича. У правоохоронних органах підозрюють, що знайдені предмети були вкрадені з приватної колекції.

Про це пише The Art Newspaper.

Німецька юридична фірма Dentons стверджує, що картини з паризької схованки належать бізнесмену палестинського походження Усману Хатібу, інтереси якого вона представляє.

Вартість знайдених творів за оцінками експертів складає понад 100 мільйонів євро. Колекціонер стверджує, що у грудні 2019 року він став жертвою зловмисників, які викрали величезну колекцію предметів мистецтва з орендованого ним сховища у німецькому місті Вісбаден. Саме частину цієї колекції і вдалося знайти у Парижі.

Серед конфіскованих творів окрім картин Малевича також є роботи російських художників Василя Кандинського та Наталії Гончарової.

Ще одну частину колекції Хатіба знайшли минулого року у Франкфурті. Колекціонер стверджує, що в нього вкрали майже 900 творів мистецтва. 

Пошуками викраденої колекції займається син колекціонера, Кастро Бен Леон Лоуренс Джейюсі. Він стверджує, що минулого року викрадені картини стали з’являтися на аукціонах і були продані зокрема в Ізраїлі, Франції та Монако.

Відомо, що у 2015 році Хатіб придбав 871 картину за посередництва ізраїльського арт-дилера Іцхака Заруги, який керував галереєю у Вісбадені. Втім, після укладання угоди стався гучний скандал. Німецька прокуратура конфіскувала роботи за підозрою, що вони були підробками. Слідство тривало чотири роки, після чого картини ділеру повернули, а Хатіб розмістив свою частину колекції у сховищі у Вісбадені. Незабаром це сховище обікрали, знов лишивши Хатіба його власності.

Син Хатіба заявив, що йому відомо, хто вкрав колекцію, і весь цей час він намагався домовитися про її повернення, але переговори з крадієм не дали бажаного результату. Після того, як викрадені роботи почали з’являтися на аукціонах, родина вирішила звернутися до суду.

“Ми будемо переслідувати зловмисників по всьому світу. Ми продовжимо повертати нашу власність”, – наголосив Джейюсі.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

2 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

2 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

2 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

2 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

3 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

3 години ago