Скандал з картинами Казиміра Малевича: у Парижі знайшли викрадені твори

У Франції судові виконавці конфіскували понад сотню творів художників-авангардистів, які зберігалися у паризькому сховищі. Серед вилучених витворів мистецтва є кілька картин українського художника Казимира Малевича. У правоохоронних органах підозрюють, що знайдені предмети були вкрадені з приватної колекції.

Про це пише The Art Newspaper.

Німецька юридична фірма Dentons стверджує, що картини з паризької схованки належать бізнесмену палестинського походження Усману Хатібу, інтереси якого вона представляє.

Вартість знайдених творів за оцінками експертів складає понад 100 мільйонів євро. Колекціонер стверджує, що у грудні 2019 року він став жертвою зловмисників, які викрали величезну колекцію предметів мистецтва з орендованого ним сховища у німецькому місті Вісбаден. Саме частину цієї колекції і вдалося знайти у Парижі.

Серед конфіскованих творів окрім картин Малевича також є роботи російських художників Василя Кандинського та Наталії Гончарової.

Ще одну частину колекції Хатіба знайшли минулого року у Франкфурті. Колекціонер стверджує, що в нього вкрали майже 900 творів мистецтва. 

Пошуками викраденої колекції займається син колекціонера, Кастро Бен Леон Лоуренс Джейюсі. Він стверджує, що минулого року викрадені картини стали з’являтися на аукціонах і були продані зокрема в Ізраїлі, Франції та Монако.

Відомо, що у 2015 році Хатіб придбав 871 картину за посередництва ізраїльського арт-дилера Іцхака Заруги, який керував галереєю у Вісбадені. Втім, після укладання угоди стався гучний скандал. Німецька прокуратура конфіскувала роботи за підозрою, що вони були підробками. Слідство тривало чотири роки, після чого картини ділеру повернули, а Хатіб розмістив свою частину колекції у сховищі у Вісбадені. Незабаром це сховище обікрали, знов лишивши Хатіба його власності.

Син Хатіба заявив, що йому відомо, хто вкрав колекцію, і весь цей час він намагався домовитися про її повернення, але переговори з крадієм не дали бажаного результату. Після того, як викрадені роботи почали з’являтися на аукціонах, родина вирішила звернутися до суду.

“Ми будемо переслідувати зловмисників по всьому світу. Ми продовжимо повертати нашу власність”, – наголосив Джейюсі.

Ольга Степанова

Recent Posts

Не до кінця втрачені: вчені виявили незвичайну рису характеру психопатів

Нещодавні дослідження показали, що, хоча психопати часто сприймаються як позбавлені емпатії, вони здатні розуміти емоції…

4 хв. ago

3,5-метровий Дракула з величезними крилами: названо найбільшу істоту на Землі, що літає (фото)

Історія Землі налічує понад 4,5 мільярда років і за цей час вона встигла стати домівкою…

13 хв. ago

Посилки з AliExpress стануть розкішшю: нові правила позбавлять дешевого шопінгу

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев під час…

21 хв. ago

Ізраїль готується до удару у відповідь на атаку Ірану: можлива дата

Ізраїльські військові готують "значну та серйозну" відповідь на ракетну атаку Ірану, яка відбулася минулого тижня.…

28 хв. ago

“Рандомайзер” і помилки в алгоритмах формування: що не так з повістками, які відправляють поштою

За допомогою Реєстру військовозобовʼязаних Міноборони формує повістки. Вони містять електронні підписи начальників ТЦК та СП…

37 хв. ago

Українці можуть жити в США під “тимчасовим захистом”: коли спливає його термін

У Сполучених Штатах зараз перебувають тисячі громадян України. Вони можуть жити та працювати там завдяки американській…

46 хв. ago