Categories: Бізнес

Гетманцев оголосив хрестовий похід на провайдерів інтернету

«Сірі» та «чорні» схеми зі сплати податків і ведення бізнесу поступово вичавлюються з нашого життя. У коментарі для «Главкома» голова фінкомітету Верховної Ради, нардеп від «Слуги Народу» Данило  звернув увагу на надавачів доступу до фіксованого зв’язку та Інтернету.

За інформацією голови фінкомітету Верховної Ради, це досить багата галузь, середній дохід на одного користувача послуг фіксованого зв’язку – 219 грн. (проти 102,1 грн. у мобільного).

Отримуючи від одного користувача 219 грн. доходу, при використанні спрощеної системи оподаткування з них сплачується усього 10,95 грн. податків, тоді як податкове навантаження на загальній системі склало б 75,34 грн. – у сім разів вище, підрахував голова фінкомітету Верховної Ради. 

Гетманцев пояснив, що через «сірий» інтернет-бізнес держава має великі недонадходження податків та платежів єдиного соціального внеску, несплату митних платежів та інших офіційних зборів під час ввезення телеком-обладнання в Україну, а також менший рівень залучення інвестицій.

Натомість споживачі отримують низьку якість послуг та незахищеність персональних даних.

Для тих, хто працює на сірих провайдерів, за словами Гетманцева, це згодом виллється у нестачу страхового стажу та низькі пенсії, а вже зараз це призводить до відсутності соціальних гарантій для працівників у частині оплати праці, понаднормової роботи, відсутності відпусток належної тривалості тощо.

Гетманцев пояснив, що суб’єкт господарювання, який надає фіксований доступ до Інтернету, зобов’язаний використовувати автоматизовану систему та має бути зареєстрованим в RIPE* NCC для роботи в UA-просторі.

На даний момент, за інформацією Гетманцева, у Реєстрі регулятора електронних комунікацій понад  4,5 тис постачальників (понад 3,8 тис – надають послуги фіксованого Інтернету), з яких майже 2,5 тис – фізичні особи-підприємці. Із них близько 3,5 тис працюють фактично у сірій зоні.

Щоб осягнути масштаби тіні в сфері надання послуг фіксованого зв’язку та Інтернету, Гетманцев пропонує поглянути на минулорічний рівень капітальних інвестицій:

  • майже 70% їх загального розміру забезпечили усього чотири компанії;
  • хоч щось інвестували у свою роботу і розвиток тільки 897 провайдерів, при цьому 582 зуміли вкластися у суму менше 1000 гривень.

Як зазначив голова фінкомітету Верховної Ради, на практиці це працює наступним чином: компанії створюють цілий ряд юридичних осіб на спрощеній системі оподаткування або залучають фізичних осіб-підприємців для надання послуг у межах міста чи навіть окремо взятого будинку.

Гетманцев навів два приклади:

Відомий оператор «Т», який пропонує телебачення та Інтернет і має понад 320 тисяч абонентів. Насправді це мережа, до якої входить 288 суб’єктів господарювання.

Інший провайдер «Л», який обслуговує більше 210 тисяч абонентів, де-факто складається з 80 «спрощенців».

За підрахунками Гетманцева, ці «лідери ринку» на двох разом отримали дохід у розмірі 1,44 млрд. грн., а держава, своєю чергою, через існування по суті «внутрішнього офшору», втрачає більше 3 млрд. грн. на рік.

Голова фінкомітету Верховної Ради пише, що хоче, аби сірий ринок фіксованого Інтернету почув цей сигнал, бо так працювати під час повномасштабної війни досить цинічно. 

Гетманцев наголосив, що навмисно не називає повні назви вищезгаданих компаній, а також інших, які працюють за подібними схемами, розраховуючи, що вони змінять свою поведінку.

Якщо цього не станеться, держава має достатньо інструментів, щоб приводити тих, хто не хоче жити за європейськими стандартами ведення бізнесу, до тями, послідовно закриваючи ті шпарини, які ще залишаються, застеріг Гетманцев.

Ольга Степанова

Recent Posts

В Одесі поліцейський вистрілив у голову колеги після застілля з нагоди підвищення на посаді

У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…

9 хв. ago

Як Верховна Рада витрачатиме мільярди у 2025 році: відрядження та оренда житла для депутатів у пріоритеті

Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…

18 хв. ago

Бригади стануть корпусами: Генштаб готує нову структуру для ЗСУ

Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…

26 хв. ago

Стінка на стінку: На Закарпатті працівники ліцею та батьки учнів влаштували масову бійку

Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…

37 хв. ago

Україна у слабкій позиції, Путіну нема сенсу іти на переговори, – The Times

Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…

46 хв. ago

Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги

У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…

54 хв. ago