Categories: Бізнес

Нові правила для ФОПів: у Раді хочуть поділити підприємців на нові категорії

Український парламент розглядає законопроєкт про нову класифікацію підприємців. Згідно з цим документом, підприємницькі суб’єкти можуть бути поділені на три основні категорії: самозайняті, особи, зайняті на онлайн-платформах, та сімейні бізнеси.

Народні депутати обговорюють поділ підприємців на самозайнятих, платформнозайнятих осіб та сімейні бізнеси. Про це повідомив член Комітету з питань економічного розвитку Ігор Марчук, цитує його пресслужба Верховної Ради. Про це повідомляє портал sud.

За його словами, відбулася зустріч парламентарів з бізнесом, яка була присвячена низці важливих питань, серед яких визначення критеріїв трудових відносин, самозайнятість, домоекономіка (домогосподарство), працевлаштування іноземців та економічне бронювання.

Зокрема, обговорювалася ідея сегментного (на основі категорій та субкатегорій економічних суб’єктів) замість існуючого секторального підходу (узагальнених політик і законодавства щодо МСБ) до оновлення та/або створення нормативно правового регулювання наступних категорій економічних суб’єктів:

Самозайняті:

  • ІТД – індивідуальна трудова діяльність.
  • НПД – незалежна професійна діяльність;.

Платформнозайняті (взаємодіють з цифровими платформами).

Сімейне підприємництво.

Мікро підприємництво (мікробізнес).

Мале підприємництво (малий бізнес).

«Усі вищезазначені категорії економічних суб’єктів належать до загальновизнаного сектору МСБ (мікро, малого та середнього бізнесу). Безпосередньо мікро, малі та середні підприємства відповідають загальноприйнятим критеріям для визначення категорій підприємств відповідно до Рекомендацій Європейської Комісії 2003/361/ЄС від 6 травня 2003 року.

А інші, такі як самозайняті особи, платформнозайняті особи та сімейні підприємства потребують релевантного уточнення та/або визначення по суті й за формою, а також напрацювання окремого регулювання.

Кінцевою метою вдосконалення нормативно правового регулювання та розширення сектору МСБ на декілька важливих категорій та субкатегорій таких як самозайняті, платформнозайняті особи та сімейні бізнеси є надання економічно проактивним особам, які свідомо приймають підприємницький ризик широкого спектра можливостей реалізувати свій економічний та підприємницький потенціал з максимальним соціально-економічним ефектом, можливості створити умови для всеосяжної детінізації позалегальної економіки й забезпечити еволюцію розвитку підприємців від базових форм економічної організації (самозайнятих) до категорій середнього та великого бізнесів» – вказав Ігор Марчук.

Робоча група щодо модернізації законодавства в секторі мікро та малого бізнесу продовжить роботу над даною ідеєю.

Ольга Степанова

Recent Posts

Стало відомо, коли червоні магнітні бурі припинять лупити по Землі

У п'ятницю, 20 вересня триває магнітна буря силою у сім балів. Геомагнітний шторм червоного рівня небезпечності, що…

7 хв. ago

“Показники зростають з місяця в місяць”: в Україні набирає обертів добровільна мобілізація

Щомісяця в Україні добровільно мобілізуються в середньому 6,5 тисяч громадян. Про це 20 вересня заявив Уповноважений представник Міністерства оборони…

16 хв. ago

Красива губернаторка: чиновниця змусила шістдесят підлеглих займатися з нею коханням

Китайська 52-річна чиновниця Чжун Ян, сумно відома тим, що мала 58 коханців, виявилася корупціонеркою і загриміла за…

25 хв. ago

F-16 розбився через уламки ракети РФ: аналітики отримали нові дані про авіакатастрофу

Американський винищувач F-16 міг втратити керування через уламки російської ракети, які пошкодили двигун і систему керування.…

33 хв. ago

Учені через 5 років знайшли епіцентр поширення COVID-19: названо всіх “підозрюваних”

Поки у світі поширюється новий варіант COVID, вчені провели детальний аналіз генетичного матеріалу, взятого за допомогою…

43 хв. ago

Мобілізація в Україні — чи може отримати відстрочку 50-річний студент

В Україні немає вікових обмежень для отримання освіти. Тому навіть 50-річний або старший студент може мати…

53 хв. ago