Categories: Бізнес

Найбільш затяті боржники серед українських компаній. Оприлюднено список

У 2024 році майже 2 тис. компанії заборгували зарплату працівникам. Найбільш затятими боржниками є «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» та «Полтавський облавтодор». Про це повідомляє Опендатабот.

Аналітики визначили 1 872 компанії, які заборгували зарплату працівникам. Найбільше таких роботодавців виявилося на Сумщині – 5,6 тис. проваджень або 16.4% від загальної кількості. Наслідує Київ із показником у 3,4 тис. боргів по зарплаті (9.8%). Трійку замикає Дніпропетровщина – 2,2 тис. або 6.6%.

Найбільш затятими боржниками серед українських компаній є:

  • «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» – 4071 провадження;
  • «Полтавський облавтодор» – 1079 проваджень;
  • «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння» – 1038 проваджень;
  • «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання – інжиніринг» – 892 провадження;
  • «Енергосталь» – 876 проваджень;
  • «Запоріжцивільпроект» – 610 проваджень;
  • Рівненський автомобільний ремонтний завод – 508 проваджень.

Серед організаційно-правових форм (ОПФ) найбільшими боржниками є держпідприємства та акціонерні товариства – понад 11 та 9 тис. проваджень або 33.8% та 28.8% від усіх боргів відповідно. На третьому місці ТОВ – 4,9 тис. або 14.2%. На дочірні та комунальні підприємства припадає 12.5% та 4.3% усіх боргів.

Варто зазначити, що на різноманітні дочірні підприємства Облавтодора загалом припадає 9.7% від загальної кількості боргів по зарплатах: 3,3 тис. проваджень. Більше наразі заборгували своїм працівникам лише у Сумському машинобудівному науково-виробничому об’єднанні – 4,071 проваджень або 11.8% від загальної кількості. 

Цьогоріч підприємства вже заборгували співробітникам на 7.1% більше, аніж за весь минулий рік

Понад 34 тис. боргів по зарплаті було зареєстровано станом на 6 серпня 2024 року, за даними Міністерства юстиції. Найбільше проваджень за боргами по зарплаті було зареєстровано у 2021 році – 6,3 тис. Після початку повномасштабного вторгнення нових проваджень поменшало на 29%. Торік їх кількість почала зростати: +6.6% за рік. Цьогоріч підприємства вже заборгували співробітникам на 7.1% більше, аніж за весь минулий рік. 

Нагадаємо, після початку повномасштабного вторгнення в Україні значно збільшилася кількість боргів за комунальні послуги. Так, з лютого 2022-го до липня 2024 року їх кількість зросла з 512,3 тис. до 701 тис. Про це повідомляє «Опендатабот».

Найчастіше боржники не сплачують за опалення (зафіксовано 258,8 тис. таких випадків), водопостачання (130,2 тис.) та електроенергію (67,9 тис.). Ще понад 60 тис. не сплатили за житлове обслуговування та понад 57 тис. – за газ.

Ольга Степанова

Recent Posts

Може не дожити до 70-річчя: у тяжкохворого Брюса Вілліса погіршився стан здоров’я

У знаменитого американського актора, зірки "Міцного горішка" Брюса Вілліса, в якого виявили лобно-скроневу деменцію, погіршився стан здоров'я.…

8 хв. ago

“Річка вибухнула”: страшні повені дістались до Італії

Північна Італія вслід за іншими країнами потерпає від руйнівної стихії. Шторм "Борис", який вже спричинив масштабні…

17 хв. ago

Депутат жорстоко побив військового просто посеред вулиці: усі деталі скандалу

Депутат з Першотравенська побив військового. Сталося це просто посеред білого дня на очах у свідків. Військовослужбовець…

24 хв. ago

Російські війська замінували дамби на Білгородщині

Російські війська замінували дамби у Бєлгородській області, Ймовірно, вони готують провокації, що надалі звинуватити Україну…

29 хв. ago

Україна попросила Румунію збивати усі “Шахеди”, які летять у її напрямку

Україна звернулася до Румунії з проханням збивати всі російські дрони-камікадзе, які летять в напрямку її…

36 хв. ago

Частина українців у Польщі залишаться без виплат: кого це торкнеться

З 1 жовтня 2024 року українські біженці в Польщі втратять право на деякі дитячі виплати. Це пов'язано…

46 хв. ago