Кабмін зареєстровано у парламенті законопроєкти №11416 та №11417 щодо внесення змін до ПКУ та Держбюджету-2024. Зокрема, Уряд ініціює підвищення ставки військового збору до 5%, а за окремими операціями ця ставка зросте до 30%. Народний депутат Ярослав Железняк, заступник глави парламентського податкового комітету вважає, що Верховна Рада зможе схвалити ці закони не раніше кінця серпня. Якщо на це стане голосів, у чому парламентарій не впевнений.
“Так, давайте повернемося до податкових ініціатив Уряду. Так як засідання Ради на цьому тижні вже не буде, то навіть теоретична можливість скоротити час подання альтернативних і голосування зникла. Відповідно до 2 серпня буде час внесення альтернативних. Далі десь Комітет (якщо буде) і винесення на голосування. Тобто не раніше 20-их чисел серпня в теорії може відбутися перше читання. І десь в кращому випадку вересні друге”, – написав Ярослав Железняк.
За його словами, поки голосів зовсім немає. Тому якщо не зміниться кардинально редакція то, навіть в таких довгих строках, шанси прийняття наближаються до нуля.
Як повідомив аудитор Михайло Крапивко, за новим законопроєктом ставка військового збору буде підвищена до 5% на доходи, згідно з статтею 163 Податкового кодексу (зараз вона 1,5%). Юридичні особи зобов’язані сплачувати 1% від доходів, отриманих від будь-якої діяльності. Для фізичних осіб-підприємців, які обрали першу, другу та четверту групу єдиного податку, встановлено ставку 5% від суми, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам на місяць (або поки що по 800 грн на місяць). Для ФОП третьої групи ставка становитиме 1% від доходу (зараз цього немає).
Військовий збір у розмірі 5% буде встановлено на операції з банківськими металами. Встановлено ставку 30% від вартості реалізованих ювелірних виробів із золота, платини і дорогоцінного каміння. Для набуття легкових автомобілів буде введено військовий збір у розмірі 15% від їх вартості. 5% військового збору також стягуватиметься з доходу від продажу нерухомого майна (один об’єкт протягом звітного року). Постачальники електронних комунікаційних послуг повинні сплачувати 5% від доходу, отриманого від кінцевих користувачів послуг.
Також планується ввести акциз на газовані солодкі напої – по 0,1 євро на літр. Це означає, що літрова пляшка умовно Sprite або Живчика подорожчає щонайменше на 4 грн. Але мова йшла також про те, що Coca-Cola може зрости у вартості у 2,5 рази. Цей законопроєкт передбачає суттєве підвищення податкового навантаження і має на меті забезпечити додаткові надходження до бюджету.
За словами експерта, подібні кроки завжди призводять лише до тінізації економіки. При цьому автори цих податкових ініцатив кажуть, що таким чином хочуть сотні мільярдів гривень отримати через виведення з тіні. Але насправді вони у ще більшу тінь людей і заганяють. Як каже Михайло Крапивко, вигоду матимуть лише перевіряючі органи, які можуть сподіватися на хабарі (за те, що не побачать порушення).
Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…
Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…