Фахівці з економіки та фінансів вважають, що найбільш надійними варіантами для інвестування є золото та облігації внутрішньої державної позики (ОВДП). Окрім цього, вони рекомендують звернути увагу на вкладення у сільськогосподарські землі. Водночас експерти не радять інвестувати в нерухомість.
OBOZ.UA підготував актуальні рекомендації від економістів та фінансистів для українців щодо інвестування. Так, керуючий активами групи ICU в Україні Григорій Овчаренко наголосив, що в умовах війни варто зосередитися на двох аспектах: зменшенні ризиків та забезпеченні ліквідності. За його словами, одним із найоптимальніших варіантів для збереження капіталу та, можливо, навіть для інвестування є золото, особливо у вигляді золотих монет.
Окрім цього, він підкреслив, що враховуючи стійкість банківської системи під час війни, українцям варто придивитися до класичних фінансових інструментів, зокрема:
“99,9% українців можуть абсолютно безпечно інвестувати в цю категорію активів, отримувати помірний прибуток та бути щасливими з погляду досвіду інвестування”, – зазначив Овчаренко.
Він також підкреслив, що перспективним активом може стати земля сільськогосподарського призначення. На його думку, зараз поступове зростання кількості угод, підвищення ліквідності та розвиток технологій дають можливість інвестувати у цю сферу без ризику втрати контролю над землею.
“Інвесторам я рекомендував би співпрацювати з відомими агрохолдингами, які орендують землю. Це запорука того, що земля перебуватиме в довгостроковій сільськогосподарській обробці”, – сказав експерт.
Паралельно він визнав, що під час війни нерухомість не є надійним інвестиційним інструментом. Адже такий актив супроводжується ризиками, зокрема можливістю втрати прибутку або навіть його фізичного знищення.
Аналітики Forbes також рекомендують звернути увагу на інвестиції в золото. Вони підкреслюють, що особливий акцент варто зробити на:
Однак зазначається, що купувати золото варто після корекції вартості, оскільки наразі ринок перегрітий, що може призвести до відсутності очікуваного прибутку.
Водночас аналітики визнають, що в довгостроковій перспективі золото поступається багатьом іншим активам. “Наприклад, за останнє десятиліття його вартість зросла у 2,5 раза, тоді як провідні фондові індекси, зокрема S&P 500, – утричі”, – йдеться у матеріалі.
Аналітики Центру економічної стратегії (ЦЕС) зі свого боку наголошують, що ОВДП залишаються найефективнішим гривневим інструментом для інвестицій, оскільки:
“Через те, що інфляція була на найнижчому рівні в першій половині 2024 року, реальна прибутковість ОВДП була найвищою в цей період. Втім, і після прискорення інфляції ОВДП залишаються привабливими для інвестування, з вищим, ніж у депозитів, рівнем прибутковості”, – підсумували аналітики.
В Україні планують збільшити штрафи за порушення мобілізації. Відбулося значне збільшення кількості штрафів за порушення…
Генеральний директор YASNO Сергій Коваленко спростував "сенсаційність" інформації про відключення електроенергії за борги, яка останніми…
Норвегія викрила компанію, що підробляла страхові документи для російських танкерів. Наразі фірма знаходиться під слідством.…
Блузи - це незмінна частина гардеробу жінки вже багато років. Вони бувають святковими та повсякденними,…
Організація Об'єднаних Націй не має ані повноважень, ані механізмів для встановлення тимчасової адміністрації під своєю…
У деяких організаціях виплати керівникам сягають десятків мільйонів гривень. І це тільки премії. Приміром, під…