Categories: Бізнес

В Україні готують податки “на Uklon, Glovo та OLX”: ЗМІ дізнались про два плани влади

Міністерство фінансів пропонує два варіанти оподаткування для онлайн-сервісів (наприклад Uber, Uklon і Glovo), а також онлайн-продаців (до прикладу OLX): або платформи передаватимуть дані про доходи користувачів для автоматичного податку, або самі утримуватимуть і сплачуватимуть податки. Мета – боротися з неофіційною зайнятістю та збільшити надходження до бюджету.

Про це йдеться у матеріалі Forbes. Міністерство фінансів, разом із народними депутатами, розглядає два основних сценарії, які мають на меті врегулювати діяльність таких платформ і забезпечити надходження податків до бюджету.

Перший сценарій передбачає, що онлайн-платформи стануть своєрідними інформаційними агентами. Це означає, що вони будуть зобов’язані передавати дані про доходи своїх користувачів (таксистів, кур’єрів, орендодавців) до податкової служби. У цьому випадку, самозайняті особи зможуть реєструватися як самозайняті, відкривати спеціальний рахунок у банку, з якого автоматично буде списуватися 5% від їхнього обороту як податок. Цей підхід значно спрощує роботу для самозайнятих осіб, оскільки їм не доведеться вести ФОП або подавати податкову звітність.

Другий сценарій, підтримуваний головою фінансового комітету Верховної Ради Данилом Гетманцевим, є більш жорстким. Він передбачає, що онлайн-платформи будуть виконувати роль податкових агентів. Це означає, що вони самостійно будуть відповідальні за утримання та сплату податків із заробітку своїх користувачів. Наприклад, якщо сервіс таксі перераховуватиме водію кошти за замовлення, він одразу вираховуватиме з них податки і сплачуватиме їх до бюджету.

Запровадження нових правил має на меті вирішити проблему неофіційної зайнятості та уникнення сплати податків у сфері онлайн-послуг. Наразі багато таксистів і кур’єрів працюють без належної реєстрації, що призводить до значних втрат для бюджету країни. За оцінками аналітиків, тільки в секторі онлайн-сервісів йдеться про можливі додаткові надходження до бюджету в розмірі 6-7 млрд гривень на рік.

Компанії, що працюють на ринку онлайн-послуг, як-от Uber, Uklon і Glovo, висловили готовність до змін, але наголошують на необхідності поступового впровадження нових правил. Вони пропонують базувати нові норми на вже існуючому законопроєкті №10166, який передбачає статус самозайнятого з п’ятивідсотковим податком з обороту. Це дозволило б онлайн-платформам уникнути ролі податкових агентів, що, на думку бізнесу, є більш оптимальним рішенням.

Зараз уряд і депутати продовжують обговорювати остаточний варіант змін до законодавства. Очікується, що нові правила оподаткування можуть бути прийняті вже протягом найближчих місяців, що забезпечить рівні умови для всіх учасників ринку та збільшить надходження до державного бюджету.

Ольга Степанова

Recent Posts

«Різав усіх, кого бачив». У Португалії семикласник поранив ножем шістьох дітей

У місті Азамбужа, що неподалік від португальської столиці Лісабона, 12-річний учень однієї зі шкіл поранив…

4 хв. ago

Повели в кайданках: українського боксера Олександра Усика затримали в Кракові (відео)

Українського боксера Олександра Усика затримали в аеропорту Кракова. Про це повідомив народний депутат, перший заступник голови комітету…

13 хв. ago

Банки зливатимуть інформацію про клієнтів та їхні рахунки в поліцію: закон вже у Раді

В Україні змінять правила реагування банків у разі отримання запитів від поліції щодо махінацій з коштами. Про…

15 хв. ago

Королівський експерт розкрив нові подробиці останнього дня життя Єлизавети ІІ

Королівський експерт Роберт Гардман у своїй новій книзі "Король, Карл III: новий король, новий двір.…

24 хв. ago

З бюджету щороку “зникає” 10 млрд доларів: хто курує українську податкову і які там схеми

Податківці дедалі більше говорять про неминуче і значне підвищення податків в Україні. А тим часом…

31 хв. ago

Модне пальто на осінь: виберіть ідеальний варіант для себе (фото)

З приходом осінніх холодів кожна модниця замислюється про стильний і теплий гардероб. Восени 2024 дизайнери…

32 хв. ago