Categories: Бізнес

Мобілізація ФОП: відстрочка, бронь, як сплачувати податки під час служби

Фізична особа-підприємець не може отримати броню від мобілізації. Про це пишуть Факти ICTV, посилаючись на інформацію Сергія Савінського, адвоката Gracers.

Відповідно до Постанови Кабміну №650, фізична особа-підприємець не може отримати броню від мобілізації, як і не може забронювати своїх працівників. ФОП не визначено у переліку тих, хто може бронювати військовозобов’язаних.

Єдина можливість розраховувати на відстрочку для ФОП – це виконувати оборонні замовлення чи замовлення для органів місцевої влади, військових адміністрацій, які необхідні для безпосереднього забезпечення обороноздатності України. Це стосується лише тих ФОП, які мають договори з державними замовниками та підтвердження їх виконання.

Проте, вже кілька місяців розглядають економічний варіант бронювання для фізичних осіб-підприємців. Тобто, пропонується вносити щомісячний платіж за бронювання від мобілізації. Ідея полягає у тому, щоб зробити щомісячну ставку за броню від 6 до 50 тис. грн.

З початком військових дій на території України велика кількість громадян була мобілізована до лав ЗСУ, серед них – багато підприємців. За словами адвоката Gracers, навіть після мобілізації можна продовжувати бути зареєстрованим як ФОП.

“Ліквідувати чинний ФОП мобілізований підприємець не зобов’язаний. Він може це зробити за власним бажанням, якщо без нього функціонування підприємства неможливе”, – зазначає адвокат.

Підприємницькою діяльністю через ФОП займатися не можна лише у тому випадку, якщо після мобілізації підприємець став військовою посадовцем ЗСУ чи іншого військового формування та має відповідне офіцерське звання. Якщо підприємець не належить до військових посадових осіб, то вести підприємницьку діяльність через ФОП у вільний час не заборонено – якщо це не шкодить інтересам служби та виконання покладених військових обов’язків.

Під час мобілізації нарахування податків та зборів самозайнятим фізичним особам-підприємцям не здійснюється. Тобто, мобілізованих ФОП та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, звільнено від нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та єдиного податку, а також від подання звітності. Також мобілізовані ФОП звільняються від сплати Єдиного соціального внеску за себе. Про це йдеться у Податковому кодексі України (пункт 25 підрозділу 10 розділу ХХ).

Для цього до органу ДПС за місцем реєстрації необхідно подати заяву та копію військового квитка (або іншого документа) з центру комплектування, де зазначені відомості про мобілізацію. Подати документи варто або одразу після мобілізації або протягом 10 днів після демобілізації (закінчення лікування або реабілітації).

Ольга Степанова

Recent Posts

У мережі написали про масову бійку в Києві: що каже поліція

У столичних Telegram-каналах ввечері суботи з'явилася інформація про масову бійку на одній з вулиць Києва.…

14 секунд ago

Європейці змінили поведінку у ресторанах: дані дослідження

Жителі більшості європейських країн почали вечеряти в ресторанах раніше, ніж до пандемії Дослідження Mastercard, проведене…

3 хв. ago

Причина у ваших думках: експерти назвали найпоширеніші сни та їхнє справжнє значення

Експерти розкрили деякі з найпоширеніших снів, які сняться людям, і те, що вони насправді означають. Про це пише видання…

9 хв. ago

Масове позбавлення субсидій та пільг: перезимувати буде ще складніше

Очікується, що у 2025 році кількість субсидій та пільг на оплату житла та комунальних послуг…

25 хв. ago

“Лише раз на місяць”: жінка розлучається з чоловіком після 40 днів шлюбу

Нещодавно жінка з Агри, що в індійському штаті Уттар-Прадеш, подала на розлучення зі своїм чоловіком…

32 хв. ago

Безробітні можуть отримати від 8 тисяч гривень в місяць: які умови

Безробітні українці можуть приєднатися до громадських робіт. Оплата на таких роботах складає не менше 8…

35 хв. ago