Categories: Бізнес

Військовий збір на автомобілі у розмірі 15%: які наслідки будуть для ринку

В Україні можуть запровадити військовий збір у розмірі 15% на нові та вживані автомобілі, що може значно знизити обсяги їх імпорту та продажів в Україні, що негативно вплине на авторинок і суміжні сфери. Це рішення приймається через необхідність закриття бюджетного дефіциту на оборону країни.

Про це повідомляє Інститут дослідження авторинку. Проєкт закону №11416, зареєстрований у Верховній Раді 18 квітня, передбачає обкладання нових та вживаних легковиків, що підлягають першій державній реєстрації, 15% збором.

Обкладання автомобілів додатковим збором може вплинути на вже нестабільний український авторинок. Будь-яке подорожчання товарів стримує потенційних покупців, а підвищення ціни на 15% може призвести до суттєвого зменшення попиту на нові та вживані автомобілі.

Наразі імпорт автомобілів вже ускладнений через існуючі податки та збори, включаючи мито, акциз, ПДВ та інші супровідні платежі. Додавання нового збору може уповільнити сегмент імпорту легковиків з пробігом.

За словами Інституту дослідження авторинку, досвід минулих років показує, що встановлення додаткових бар’єрів для імпорту автомобілів часто призводить до зростання корупції в дотичних органах влади. Заниження оціночної вартості автомобілів у документах стає звичним явищем, що спонукає до ухвалення проєктів, які мають на меті спростити процес розмитнення.

За результатами дослідження, на авторинку вже зараз стикаються з проблемами постачання через ризики війни. Дефіцит певних моделей та їхніх версій обмежує обсяги продажів, а додавання 15% збору може ще більше знизити продажі нових авто. Також це вплине на кредитну підтримку, що додатково ускладнить ситуацію на ринку.

Сегмент електромобілів також може зазнати серйозних втрат. Зараз, через графіки подачі електроенергії, знайти покупців на електромобілі стає все важче. Додавання 15% до їхньої вартості зробить імпорт електромобілів економічно невигідним, що може призвести до повного переходу цього сегменту на внутрішній вторинний ринок без поповнення.

За словами голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, до останнього часу влада уникала суттєвого збільшення податків. Однак у 2024 році введення податку на надприбутки банків та детінізація доходів не закрили всю потребу на оборону. Зараз іншого виходу, ніж підвищити податки, немає, оскільки бюджетний дефіцит може призвести до неможливості фінансування війська та захисту країни.

Ольга Степанова

Recent Posts

Голодний чоловік помер через заморожений бургер: що сталося

Голодний чоловік помер після того, як випадково вдарив себе ножем, намагаючись розрізати два заморожених бургери.…

28 хв. ago

Відома супермодель закликає всіх носити “брудні штани” заради порятунку планети (фото)

Британська супермодель і акторка Лілі Коул хоче, щоб люди перестали кидати штани, сорочки та сукні…

30 хв. ago

У туристичному містечку на Закарпатті воєнкоми в балаклавах відкрили вогонь по цивільних

Черговий конфлікт між цивільними та працівниками ТЦК стався на Закарпатті. Відео конфлікту опублікували місцеві телеграм-канали,…

31 хв. ago

В Україні подорожчає хліб: експерт пояснив причини

В Україні ціни на хліб найближчими місяцями можуть підскочити. Така тенденція пояснюється подорожчанням сировини та електроенергії. "Насамперед,…

41 хв. ago

Соціальні виплати хочуть припинити: у чому причина

Кабінет Міністрів оголосив, що соціальні стандарти, в тому числі прожитковий мінімум, у 2025 році залишаться…

43 хв. ago

Жінка чотири години боролася з величезним пітоном, який намагався її вбити – фото

У Таїланді врятували жінку після чотиригодинного нападу пітона. Про це повідомляє Metro. 64-річна Арром Арунрой після вечері…

45 хв. ago