Військовозобов’язані українці, що не оновили свої облікові дані до 16 липня, тобто у визначений чинним законодавством 60-денний термін, матимуть сплатити штрафи за порушення правил військового обліку. Чи блокуватимуть картки порушників, зокрема власників ФОП, пояснив адвокат Богдан Янків.
Як зазначив експерт у коментарі для видання Liga.net, співробітники ТЦК не можуть блокувати рахунки чи банківські картки порушників мобілізаційного законодавства – ані фізичним особам, ані ФОПам, ані бізнесу. Та це можуть робити інші уповноважені особи.
Янків нагадав, що інформація про порушника та накладення штрафу передається у виконавчу службу, яка дає десять днів для того, щоби його сплатити. Якщо цього не зробити, відкривається виконавче провадження, внаслідок чого можуть накласти арешт на всі рахунки (приватні та бізнесові), транспортні засоби, нерухомість або інше майно, інформація про яке міститься в державних реєстрах. Після сплати суми штрафу обмеження знімають.
«Власне рівно такі самі наслідки можуть бути й щодо будь-яких інших штрафів. Якщо ви порушуєте правила дорожнього руху, якщо вас оштрафує податкова й так далі. Це не є якась унікальна ситуація саме з мобілізаційними законами, а це типова практика для будь-яких штрафів, які ви ігноруєте й не сплачуєте», – цитує Янківа видання.
Керівниця власного адвокатського центру Жанна Грушко у відповідь на запит видання «Бізнес Цензор» зазначила, що співробітники ТЦК перед тим, як призначати штраф та давати справі подальший хід, мають довести, що в них не було можливості самостійно знайти інформацію про порушника в держреєстрах.
«Працівники ТЦК мають надати інформацію, що стосовно вас як людини, яка не оновила дані, були направлені запити до всіх органів державної влади, що завідують реєстрами. Якщо вони таких заходів не проводили, то є підстави для оскарження штрафу в суді», – пояснила експертка.
Для примусового стягнення працівникам виконавчої служби передаватимуть інформацію про несплачені штрафи. У такому випадку цілком ймовірно, що рахунки порушника заблокують, а майно – арештують.
Втім, є майно, яке не можуть стягувати як сплату штрафу. Яке саме – з’ясували у виданні «Бізнес Цензор», інформацію відобразили в цій інфографіці.
Розмір штрафів нагадала речниця Волинського обласного ТЦК та СП Уляна Кравчук.
«Штрафи за порушення військового обліку й законодавства про оборону та мобілізацію сягають від 17 000 до 25 500 гривень для громадян і від 34 000 до 59 500 гривень для посадових і юридичних осіб», – цитує її видання «Волинські новини».
Вона також зазначила, що за ігнорування повісток та порушення мобілізаційного законодавства людей також можуть подавати в розшук.
Камала Гарріс, несподівано для багатьох, випередила Дональда Трампа в Айові, здобувши 47% підтримки проти його…
У одній із лікарень Великої Британії в 1967 році випадково переплутали двох новонароджених. Про медичну…
Google оновив знімки на картах, через що випадково "засвітив" розміщення військових систем України. Керівник Центру…
Рівень заробітної плати в державних органах України демонструє величезну різницю між зарплатами чиновників та середнім…
Темпи мобілізації в Україні знижуються, що викликає занепокоєння у керівництва країни. Про це повідомив секретар…
Іноді трапляється, що військово-лікарська комісія (ВЛК) визнає особу придатною до військової служби, але через стан…