Categories: Бізнес

Гетманцев оголосив “чорний список” ФОПів: до кого фіскали прийдуть першими

Данило Гетманцев роз’яснив, до кого саме податківці їдуть в першу чергу, коли перевіряють дотримання закону про застосування касових апаратів

Податківці, коли перевіряють підприємців щодо застосування касових апаратів, насамперед звертають увагу на виторги торговців. Також цікавляться й кількістю найманих працівників. Йдеться про дотримання закону про застосування Реєстраторів розрахункових операцій.

Про це у своєму телеграм-каналі заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він пояснив підприємцям критерії для перевірок.

“Платникам податків-торгівцям буде цікаво дізнатися, а до кого саме податківці їдуть в першу чергу, коли визначають, кого перевіряти щодо дотримання закону про застосування РРО. Даю інсайд”, – написав він.

За його словами, є декілька критеріїв визначення потенційно ризикових платників. Зокрема такі (але не виключно):

  1. Незначні виторги субʼєкта господарювання. Сума виторгу за місяць не перевищує 20 тисяч грн для забезпечення мінімальних витрат на утримання одного об’єкту роздрібної торгівлі; не менше 40 тисяч грн за місяць у великих містах (з огляду на те, що розмір оренди, розмір заробітної плати тощо є більшим ніж у двічі).
  2. Нульові виторги. Суб’єкти господарювання, що зареєстрували РРО/ПРРО, але водночас декларують нульові виторги, а також, наприклад, за більшістю операцій, проведених через РРО/ПРРО, було здійснено оплату у безготівковій формі (понад 90%).
  3. Мають ризики в оформленні найманих працівників. Кількість зареєстрованих РРО повинна відповідати кількості офіційно оформлених найманих працівників або необхідній кількості працівників для забезпечення виконання технологічного процесу на окремому об’єкті.

“Якщо попадаєте під критерії – замисліться та виправте”, – звернувся Гетманцев до підприємців.

Гетманцева підозрюють у створенні штучних підстав для податкових перевірок

Данила Гетманцева запідозрили у приховуванні статистики щодо податкових перевірок, що здійснюються за скаргами людей, яким підприємець не видав фіскальний чек. Відкритої інформації про те, кого і коли перевірили та яке покарання призначили – немає. А це створює умови для нечесної конкуренції.

На це звернула увагу Ніна Южаніна, голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. За її словами, вона неодноразово чула про відсутність реакції ДПС на певні звернення. І пояснює це просто – мабуть, люди скаржились на тих, кого не можна чіпати й кого покриває Гетманцев.

Ольга Степанова

Recent Posts

ЗМІ: Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти в обмін на військову допомогу

Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…

14 хв. ago

Мобілізація по-новому: коли не доведеться йти у ТЦК

Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що йдеться не про ліквідацію ТЦК, а про створення сучасної…

24 хв. ago

Варшава відреагувала на погрози Росії щодо бази ПРО США

Американська база протиракетної оборони у Редзіково на півночі Польщі має виключно оборонний характер, а якщо…

31 хв. ago

Чоловік збирається з’їсти банан за 6,2 млн доларів

Криптовалютний підприємець Джастін Сан витратив понад 6 мільйонів доларів на банан, приклеєний скотчем до стіни…

42 хв. ago

Чи запустить Путін “Орешник” по Києву: дали оцінку

У випадку запуску по Києву новітньої ракети середньої дальності "Орешник" є велика ймовірність, що її зіб'ють.…

47 хв. ago

Укрзалізниця запускає нові маршрути до Європи

збільшується кількість поїздів до Варшави. Як передає "Хвиля", про це повідомив віце-прем'єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад…

49 хв. ago