В Україні масово закриваються ФОПи. Так, лише за перше півріччя поточного року подали заяви про ліквідацію 92 тисячі ФОПів. Це на 54%, ніж закрилося за аналогічний минулорічний період. Крім того, пішли в небуття півтори тисячі підприємств. І це також на 15% перевищує аналогічний минулорічний показник. Однак експерти кажуть, що тут немає ніяких підстав для тривоги, адже замість закритих ФОПів створюються нові.
Про турбулентність українського підприємництва та її причини розповіло видання rbc.ua.
Багато ФОПів не можуть пристосуватись до мінливої економічної ситуації, яка ледь не щотижня генерує для підприємців нові потрясіння, кажуть експерти. Серед найбільш поширених причин згортання підприємництва називають такі:
Причому ці причини спільні для підприємств у різних регіонах країни: як для тих, що знаходяться поблизу лінії фронту, так і для тих, що працюють у глибокому тилу.
Водночас за словами голови податкового комітету ВР Данила Гетманцева, ситуація із закриттям ФОП виглядає розпачливою лише на перший погляд. Адже як свідчить статистика, за цей же період часу, тобто за перше півріччя 2024-го року, відкрилося ще більше нових ФОПів, ніж перестало існувати.
Так, із січня по червень 2024 було зареєстровано 148,5 тисячі нових ФОПів і 13 тисяч нових компаній. Тобто у підсумку баланс між закриттям суб’єктів підприємництва і відкриттям нових виявився на користь других.
“Число відкриттів нових ФОП значно перевищує кількість закриттів, що свідчить про поступове відновлення економічної активності”, – заявив Гетманцев.
Крім того, нардеп зауважує, що не можна скидати з рахівниць і численних ФОПів-одноденок, які були створенні винятково для транзиту грошей у рамках різноманітних сірих схем. Зокрема, для участі у механізмі публічних закупівель. Виконавши свою одноразову роль, вони відходять у небуття.
Попри таку високу турбулентність, в якій зараз існує вітчизняне підприємництво, експерти оцінюють його перспективи доволі високо. Той самий Гетманцев каже, що безперервність процесів, які відбуваються у підприємницькій сфері, свідчать на користь життєздатності самої системи підприємництва.
Схожої думки дотримується і фінансовий аналітик YouControl Роман Корнилюк.
“Компанії та ФОП, які зуміли адаптуватись і не отримують безпосередніх руйнівних ударів від наслідків війни, демонструють надзвичайну стійкість та міцність”, – каже Корнилюк.
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…
Президент Росії Володимир Путін заявив про успішне випробування ракети "Орешник" ("Кедр") - саме нею РФ вдарила…