Categories: Бізнес

Податкова взялася за ФОПів і нарахувала понад 140 млн грн штрафів: опубліковано статистику

Державна податкова служба (ДПС) України у 2024 році активно перевіряла фізосіб-підприємців (ФОП), які працюють із підакцизними товарами. В результаті таким ФОПам виписали штрафів сумарно на 141,7 млн грн.

У ФОП, так чи інакше пов’язаних із підакцизними товарами (алкоголь, тютюн, паливо, спирт, авто), проводилися два види перевірок – камеральні та фактичні. Про це свідчать дані “Опендатабот“. Середня сума санкційних штрафів зменшилась у 2,5 раза порівняно з 2021 роком і становить 14,7 тис. грн.

Так, ДПС провела понад 16 тис. камеральних перевірок. За їхніми результатами було нараховано 9,5 млн грн штрафів, з яких узгоджено майже всю суму – 9,52 млн грн.

Камеральні перевірки ґрунтуються виключно на цифрах, зазначених у податкових деклараціях. Вони повинні виявляти у поданій звітності помилки, завищення чи заниження податків.

“Минулого року було зафіксовано найбільшу суму узгоджених штрафів за результатами камеральних перевірок – 21,96 млн грн. Це в 1,5 раза більше, ніж у 2021 році, при тому, що самих перевірок стало менше”, – зазначають аналітики.

Ще 132,2 млн грн штрафів передбачено рішеннями ДПС за результатами проведення перевірок “на місці”. Це 8983 рішення про застосування фінансових санкцій – рекордна кількість за останні п’ять років.

“Для порівняння, у 2020-2021 роках у середньому приймалося по 5800 рішень на рік, при цьому загальна сума санкцій склала 210 млн грн на рік. Минулого року кількість рішень залишалася на тому ж рівні, проте загальна сума штрафів знизилася на 1,5 раза”, – підрахували аналітики.

Фактичні перевірки проводяться за місцем роботи ФОПу. Їх проводять, щоб проконтролювати дотримання трудового законодавства, обіг готівки, наявність ліцензій тощо.

Нагадаємо, загалом з початку 2024 року в Україні у 5,7 раза збільшилася сума штрафів для ФОПів. Утім, підприємці вдало заперечують деякі з результатів цих рішень.

Так, цього року за підсумками податкових перевірок було донараховано 2,33 млрд грн. А після оскарження податкових рішень ця сума знизилася більш ніж удвічі – до 1,06 млрд грн.

Аналітики “Опендатабот” нагадують: податківці можуть донарахувати податки після перевірки у низці випадків. Зокрема, якщо підприємець:

  • занижував доходи;
  • завищував витрати;
  • безпідставно користувався податковими пільгами;
  • допускав порушення у сфері ПДВ;
  • невчасно подавав звітність;
  • співпрацював із ризиковими контрагентами;
  • не дотримувався валютного законодавства;
  • порушував правила обліку податкових різниць.
Ковальчук Світлана

Recent Posts

Forbes: У Кремля почнуться проблеми з найбільшими гаубицями КНДР

У Росії її помітили одні з найбільших далекобійних САУ Північної Кореї. Це може свідчити про…

11 хв. ago

“Dobry start”: як біженцям у Польщі отримати допомогу до 3 тисяч гривень

Українцям у Польщі розповіли, коли вони отримають допомогу "Dobry start". Як передає "Хвиля", про це повідомляє ZUS. У Польщі…

14 хв. ago

«Єдиний шанс»: експерт розповів, як зламати план Путіна

Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Олег Жданов вважає, що Україна має єдиний шанс на виживання. За його…

32 хв. ago

Краснодарський край опинився під атакою десятків БпЛА: ніч була “жарка”

Росіяни бідкаються, що Краснодарський край у ніч проти 15 листопада опинився під атакою дронів. Вибухи…

49 хв. ago

Мокрий сніг, дощ і ожеледиця: синоптики розповіли про погоду 15 листопада

Український гідрометеорологічний центр повідомляє про несприятливі погодні умови на 15 листопада. У більшості регіонів країни…

60 хв. ago

Назвали найненадійніші електромобілі у 2024 році

Журналісти “WhatCar” спільно з фахівцями “MotorEasy” провели опитування серед власників електромобілів віком до 5 років,…

1 годину ago