Categories: Бізнес

Європа втрачає привабливість для ведення бізнесу – DPA

Європа втрачає привабливість для ведення бізнесу. Про це пише агентство DPA з посиланням на доповідь Єврокомісії. Причинами такої ситуації називають високі ціни на електроенергію та бюрократичні бар’єри.

«Привабливість Європи як майданчика для розміщення компаній знижується», – йдеться у повідомленні.

У доповіді зазначили, що з 2008 по 2021 рік майже третина створених у Європі стартапів перемістила свої офіси до інших країн світу, зокрема до США. Крім того, за даними експертів, продуктивність праці в ЄС нижча, ніж у Сполучених Штатах.

Зокрема йдеться про приватні фірми вартістю понад 1 мільярд доларів, які часто орієнтовані на технології, розвиваються дуже швидко та залучають багато інвестицій. Вважається, що встановлюючи нові галузеві стандарти завдяки технологічному прогресу, вони приносять користь економіці на макрорівні.

Зокрема серед тих, хто перенесли свою штаб-квартиру до США, –  шведська фінтех-компанія Klarna, заснована в Румунії UiPath, що спеціалізується на роботизованих процесах, і шведський музичний сервіс Spotify.

Високі ціни на енергоносії в Європі, які вдвічі-втричі вищі, ніж у США, як одна з головних слабких сторін економічної конкурентоспроможності блоку. Висока бюрократія також є проблемою, оскільки вона збільшує витрати та ускладнює процеси створення та підтримки бізнесу, перешкоджаючи його здатності до інновацій та швидкого масштабування. Крім того, згідно зі звітом, продуктивність в ЄС, або кількість доданої вартості, створюваної за годину роботи, падає і значно відстає від США.

У звіті також йдеться про дефіцит кваліфікованих працівників у блоці, що заважає європейському внутрішньому ринку повністю розкрити свій потенціал.

Коментуючи звіт, європейський депутат Маркус Фербер сказав, що його слід розглядати як заклик до дії для політиків ЄС, наголошуючи на терміновості впровадження структурних реформ.

«Звіт показує, що питання конкурентоспроможності повинно бути центральною темою в роботі Єврокомісії в майбутньому. Є ризик значної втрати добробуту», – констатував він.

Нагадаємо, інвестори в китайські державні облігації, які оцінюються у 11 трильйонів доларів, ніколи не були настільки песимістичні щодо другої за величиною економіки світу. Деякі з них тепер роблять ставки, що Китай скочується в глибоку кризу через утворення дефляційної спіралі.

Коломієць Надія

Recent Posts

Польща депортує тисячі українців: біженцям встановили нові вимоги для проживання

З 1 січня 2025 року мінімальна заробітна плата в Польщі становить 4 666 злотих (понад…

23 хв. ago

Путін готував теракти в США: у NYT розповіли про реакцію адміністрації Байдена

The New York Times оприлюднила ексклюзивні подробиці того, як адміністрація Байдена запобігла потенційній авіакатастрофі, яку…

32 хв. ago

Перукарка отримала 5 млн від “Дніпроводоканалу” за ремонт водогону за завищеними тарифами, – розслідування

Комунальне підприємство "Дніпроводоканал" 20 грудня 2024 року підписало контракт на реконструкцію водогону в Дніпрі з…

40 хв. ago

ТЦК можуть закрити будь-кого від 3 годин до 3 діб, але з важливою умовою

Правоохоронці можуть затримувати громадянина, який чинить злісну непокору або працівникам поліції, або співробітникам ТЦК. Це…

42 хв. ago

Доісторичний ліс “ховався” під льодом протягом майже 6000 років (фото)

Танення льоду відкрило залишки давно втраченого лісу в екосистемі Великого Єллоустона, що вказує на глибокі зміни,…

51 хв. ago

«TikTok-біженці». На тлі можливої заборони американці качають інший китайський застосунок

Користувачі TikTok у США активно переходять на інший китайський застосунок – RedNote, адже бояться заборони TikTok у країні. Про це повідомляє BBC.…

60 хв. ago