За результатами зустрічі місії Міжнародного валютного фонду (МВФ), Міністерства фінансів України та Нацбанку, було вказано на недостатність ресурсів в законопроєкті з підвищення податків. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
За словами Гетманцева, серед додаткових джерел МВФ пропонує переглянути ПДВ. Нагадаємо, зараз ПДВ в Україні становить 20%. В країнах ЄС, як правило, ставки різні — є базова ставка ПДВ, але є і знижена (на певний перелік послуг та товарів). Наприклад, базова ставка ПДВ у Польщі — 23%, а в Німеччині — 19%.
Серед додаткових джерел МВФ пропонує переглянути ПДВ. Нагадаємо, зараз ПДВ в Україні становить 20%
“По суті для МВФ є очевидною недостатність ресурсів навіть в проваленому ВР проєкті. Серед додаткових джерел пропонують ПДВ”, — повідомив він.
Ба більше, на зустрічі з МВФ обговорювався екстра податок на банки. Проте щодо цього дискусія триває, додав голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.
Нагадаємо, що від жовтня 2024 року в Україні планують запровадити широкий пакет податкових змін, які стосуватимуться бізнесу та фізичних осіб — найманих працівників та ФОП.
Зараз проєкт про підвищення податків передбачає наступні зміни для ФОПів:
Як пояснив Фокусу заступник голови АО “Алібі” Олексій Бебель, українським громадянам слід чекати на суттєве підвищення оподаткування, проте такі дії навряд чи будуть мати довготривалий ефект.
“Зазвичай введення нових податків чи зростання розміру існуючих, а також розширення бази оподаткування, має нетривалий ефект. Оскільки він буде припадати на вже укладені контракти, то перші три-чотири місяці відбудеться стрибок у надходженнях до бюджету від цих податків, потім кількість платежів скоротиться, а, за певних умов, через півроку після цього стрибка сума зборів буде меншою, ніж перед запровадженням збільшених податків. Падіння відбудеться тому, що приблизно за чотири місяці буде вироблено нові шляхи оптимізації, а стагнація зборів може відбуватися на тлі посилення кризових явищ у економіці та подальшого скорочення споживання з боку населення”, — зазначив Бебель.
Керуючий партнер Адвокатського Об’єднання “Віннер Партнерс” Сергій Литвиненко своєю чергою додає, що підвищення несе ризики для економіки.
На зустрічі з МВФ обговорювався екстра податок на банки, проте щодо цього дискусія триває, додав голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики
“На мою думку, спочатку варто було б скоротити державні видатки та обмежити можливість державних органів проводити закупівлі, які не стосуються особливостей запровадженого на території нашої держави — воєнного стану”, — вважає юрист Сергій Литвиненко.
Чергова поява Володимира Путіна на публіці, яка мала б підкреслити його тверду позицію, натомість породила…
Національна розвідка США склала звіт про вбивства політичних опонентів Путіна за кордоном. На запит видання Bloomberg звіт був частково…
Автомобіль Bugatti W16 Mistral з відкритим верхом встановив новий рекорд швидкості для родстерів, розігнавшись до 453,91 км/год…
Що може бути кращим способом відсвяткувати чергову ядерну погрозу від Путіна, ніж придбати старий ядерний…
Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…
Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…