За результатами зустрічі місії Міжнародного валютного фонду (МВФ), Міністерства фінансів України та Нацбанку, було вказано на недостатність ресурсів в законопроєкті з підвищення податків. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
За словами Гетманцева, серед додаткових джерел МВФ пропонує переглянути ПДВ. Нагадаємо, зараз ПДВ в Україні становить 20%. В країнах ЄС, як правило, ставки різні — є базова ставка ПДВ, але є і знижена (на певний перелік послуг та товарів). Наприклад, базова ставка ПДВ у Польщі — 23%, а в Німеччині — 19%.
Серед додаткових джерел МВФ пропонує переглянути ПДВ. Нагадаємо, зараз ПДВ в Україні становить 20%
“По суті для МВФ є очевидною недостатність ресурсів навіть в проваленому ВР проєкті. Серед додаткових джерел пропонують ПДВ”, — повідомив він.
Ба більше, на зустрічі з МВФ обговорювався екстра податок на банки. Проте щодо цього дискусія триває, додав голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.
Нагадаємо, що від жовтня 2024 року в Україні планують запровадити широкий пакет податкових змін, які стосуватимуться бізнесу та фізичних осіб — найманих працівників та ФОП.
Зараз проєкт про підвищення податків передбачає наступні зміни для ФОПів:
Як пояснив Фокусу заступник голови АО “Алібі” Олексій Бебель, українським громадянам слід чекати на суттєве підвищення оподаткування, проте такі дії навряд чи будуть мати довготривалий ефект.
“Зазвичай введення нових податків чи зростання розміру існуючих, а також розширення бази оподаткування, має нетривалий ефект. Оскільки він буде припадати на вже укладені контракти, то перші три-чотири місяці відбудеться стрибок у надходженнях до бюджету від цих податків, потім кількість платежів скоротиться, а, за певних умов, через півроку після цього стрибка сума зборів буде меншою, ніж перед запровадженням збільшених податків. Падіння відбудеться тому, що приблизно за чотири місяці буде вироблено нові шляхи оптимізації, а стагнація зборів може відбуватися на тлі посилення кризових явищ у економіці та подальшого скорочення споживання з боку населення”, — зазначив Бебель.
Керуючий партнер Адвокатського Об’єднання “Віннер Партнерс” Сергій Литвиненко своєю чергою додає, що підвищення несе ризики для економіки.
На зустрічі з МВФ обговорювався екстра податок на банки, проте щодо цього дискусія триває, додав голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики
“На мою думку, спочатку варто було б скоротити державні видатки та обмежити можливість державних органів проводити закупівлі, які не стосуються особливостей запровадженого на території нашої держави — воєнного стану”, — вважає юрист Сергій Литвиненко.
У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…
Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…