Українські безпілотники вже багато разів вдало атакували нафтопереробні заводи в південних регіонах Росії. І після цього звідти почався відтік робітників. Керівництво намагається знайти нових працівників, але ті, хто поки що залишився, скаржаться, що їм мало платять і вони не почуваються в безпеці. Про це пише видання “Вот Так”.
Після того як наприкінці березня Куйбишевський НПЗ — один із найбільших у Самарській області — атакували українські безпілотники, звідти звільнилися щонайменше сім лаборантів хімічного аналізу. Колишній співробітник НПЗ, який і сам написав заяву про звільнення, розповів, що працівників стало менше, а роботи більше.
“Важко працювати. Це як сніжний ком. Доплат за тих, кого не вистачає, не було”, — розповів він.
Журналісти вивчили вакансії на Куйбишевському НПЗ, і інформація підтвердилася: ще у квітні підприємство розпочало активний пошук нових співробітників, розмістивши близько 50 оголошень. Велика частина вакансій пов’язана зі спеціальністю інженера або технічним забезпеченням заводу.
Масово звільнятися робітники почали і зі Слов’янського НПЗ у Краснодарському краї. Після тимчасового припинення роботи заводу через атаку безпілотників наприкінці квітня з відділу технічного забезпечення пішло щонайменше п’ять осіб.
“По всьому заводу люди теж пішли, зараз небезпечно там працювати”, — розповів чинний співробітник Слов’янського НПЗ. Там відкрито 120 вакансій.
При цьому видання “Эхо” поговорило з працівниками російських НПЗ у районах, які межують з Україною. Ті поскаржилися, що умови роботи стали нестерпними: керівництво побоюється атак українських дронів, а тому примушує працювати в кілька змін поспіль без вихідних і відпусток.
Анонімне джерело заявило, що зарплати при цьому залишилися колишніми: близько 80 тисяч рублів (близько 35 тисяч гривень) і урізали медичні страховки.
“Постійні викиди бензолу — канцерогени, і в мене постійний кашель, головні болі, тиск, хоча всього 30 років. Але нам почали дорікати в тому, що на фронті пацанам гірше. Якщо хтось хоче звільнитися, йому одразу погрожують, що мобілізують. Один мій друг звільнився півроку тому — і вже в зоні СВО. До нього одразу додому прийшли з військкомату”, — розповів співробітник НПЗ.
Російські НПЗ хотіли обладнати системами ППО, але співробітники кажуть, що справа обмежилася сітками на резервуарах і черговим, який видивляється дрони. А служба охорони шукає шпигунів.
“Ми телефони здаємо особисто під розписку. За нами дивляться, періодично перевіряють телефони, мабуть, думають, що хтось може щось зливати, або наводити дрони”, — сказало джерело.
На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…
Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…
Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…
Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…