Верховна Рада схвалить запровадження військового збору для ФОПів як один зі способів збільшення бюджетних надходжень. Водночас цей захід кардинально на бюджет не вплине, а отже, уряду слід шукати додаткові та більш ефективні шляхи наповнення державної казни.
Таку думку висловив Голова Комітету ВР з питань фінансової і податкової політики Данило Гетманцев в інтерв’ю виданню Укрінформ.
З початку повномасштабної війни в Україні було запроваджено немало преференцій для малого і середнього бізнесу. ФОПів звільнили від багатьох податків, і лише недавно їм почали повертати колишню систему оподаткування. Втім, ФОПи 1 і 2 групи досі не сплачують військового збору зі своїх заробітків.
А тим часом українська економіка від початку повномасштабної війни демонструє своєрідний феномен: кількість зареєстрованих ФОПів нестримно зростає. Особливо бурхливим ростом відзначився 2023 рік, коли в країні було зареєстровано 314 392 нових підприємців. Це значно більше не лише за попередній 2022 рік, але й за довоєнний 2021.
Гетманцев не пов’язує таке бурхливе зростання кількості підприємців зі зростанням вітчизняної економіки. Вона справді потроху почала відроджуватись, але таке збільшення кількості підприємців зовсім не адекватне економічному росту. Отже, на думку нардепа, таке збільшення кількості ФОПів має дві причини: спробу уникнути мобілізації та спробу мінімізувати податки.
У країні, що воює і те, і інше, неприпустимо. Через це Гетманцев вважає, що Рада підтримає законопроект щодо запровадження військового податку для всіх ФОПів без винятку. Проте він визнає, що, звісно, цей крок суттєвого поліпшення бюджетної ситуації не дасть. Це, радше, не про наповнення бюджету, а про справедливість.
Щодо суттєвого збільшення бюджетних надходжень, то їх на думку нардепа, можуть дати:
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…