Categories: Бізнес

Білл Гейтс назвав просту дитячу звичку, яка допомогла йому стати мільярдером

Білл Гейтс не впевнений, що став би мільярдером, якби зростав, як сучасні діти, що проводять багато часу у ґаджетах та соціальних мережах. Співзасновник і колишній генеральний директор Microsoft запевняє, що ніколи не побудував би таку компанію, аби не витрачав час на дослідження зовнішнього світу, читання та розмірковування.

Про це Гейтс розповів у своїй публікації у блозі Gates Notes. Його дитинство проходило в іграх, які надихають на творче мислення. Він зауважує, що концентрація уваги схожа на м’язи, тож безперервні переривання та залежність від соціальних мереж неймовірно ускладнюють її розвиток.

“Коли я почувався неспокійним або нудьгував – або потрапляв у проблеми через погану поведінку – я зникав у своїй кімнаті й занурювався в книги чи ідеї, часто годинами без перерви. Ця здатність перетворювати час простою на глибокі роздуми та навчання стала фундаментальною частиною того, ким я є. Це також було вирішальним для мого успіху пізніше”, – пише Гейтс. 

Протягом усієї карʼєри ексдиректор Microsoft часто приписував свій успіх невгамовній звичці до читання та здатності до самоізоляції. За його словами, без здатності інтенсивно зосереджуватися та слідувати ідеї, куди б вона не привела, світ міг би залишитися без проривів, які приходять від зосередження на чомусь та утриманні його, навіть при намаганні відволіктися. 

“Моє дитинство було відзначене дивовижною свободою — чимось, що може здивувати людей, які припускають, що я цілими днями сидів за комп’ютером у приміщенні. Я ходив у похід стежками, які налякали б сучасних батьків, нескінченно досліджував з друзями по сусідству та бігав Вашингтоном. Мої батьки половину часу не знали, де я був, і тоді це було нормально. Ці заняття навчили мене стійкості, незалежності та розсудливості таким чином, що жодна контрольована, структурована діяльність не може бути відтворена”, – пише Гейтс. 

Він наводить у приклад книгу Джонатана Гайдта “Тривожне покоління”, в якому розповідається, що сучасні підлітки витрачають на час перед екраном від шести до восьми годин на день. Крім того, діти менше і гірше сплять, читають, спілкуються особисто та проводять менше часу на вулиці, що також впливає на їхній розвиток. 

Романчук Микола

Recent Posts

У якій країні найбільше пірамід? Ні, це не Єгипет!

Коли мова заходить про піраміди, більшість одразу уявляє Єгипет з його Великими пірамідами Гізи. Але…

2 години ago

Пара 4 роки відчайдушно намагалася завагітніти: як виявилося, дружина була незаймана

Чоловік і дружина, які відчайдушно хотіли дитину, дізналися, що займалися сексом неправильно протягом чотирьох років…

3 години ago

Гучні зіркові розлучення в 2024-му: хто не зміг зберегти свій шлюб

У 2024 році чимало українських зірок створили нові сім'ї та показали щасливі моменти з весілля. Проте не…

3 години ago

Хто з українців у 2025 році може отримати повістку від ТЦК в першу чергу

В Україні продовжується дія загальної мобілізації. Це означає, що багато громадян отримуватимуть повістки від ТЦК…

3 години ago

Як зареєструвати нове авто в Україні: алгоритм дій та вартість

Зареєструвати новий транспортний засіб українці можуть у найближчому сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ. Для цього…

3 години ago

Штрафи та в’язниця за новорічний настрій: українців попередили про серйозні покарання

ВЗ настанням передноворічного ажіотажу багато українців замислюються про покупку святкової ялинки. Проте прагнення заощадити може…

3 години ago