Categories: Бізнес

Білл Гейтс назвав просту дитячу звичку, яка допомогла йому стати мільярдером

Білл Гейтс не впевнений, що став би мільярдером, якби зростав, як сучасні діти, що проводять багато часу у ґаджетах та соціальних мережах. Співзасновник і колишній генеральний директор Microsoft запевняє, що ніколи не побудував би таку компанію, аби не витрачав час на дослідження зовнішнього світу, читання та розмірковування.

Про це Гейтс розповів у своїй публікації у блозі Gates Notes. Його дитинство проходило в іграх, які надихають на творче мислення. Він зауважує, що концентрація уваги схожа на м’язи, тож безперервні переривання та залежність від соціальних мереж неймовірно ускладнюють її розвиток.

Білл Гейтс назвав просту дитячу звичку, яка допомогла йому стати мільярдеромБілл Гейтс назвав просту дитячу звичку, яка допомогла йому стати мільярдером

“Коли я почувався неспокійним або нудьгував – або потрапляв у проблеми через погану поведінку – я зникав у своїй кімнаті й занурювався в книги чи ідеї, часто годинами без перерви. Ця здатність перетворювати час простою на глибокі роздуми та навчання стала фундаментальною частиною того, ким я є. Це також було вирішальним для мого успіху пізніше”, – пише Гейтс. 

Протягом усієї карʼєри ексдиректор Microsoft часто приписував свій успіх невгамовній звичці до читання та здатності до самоізоляції. За його словами, без здатності інтенсивно зосереджуватися та слідувати ідеї, куди б вона не привела, світ міг би залишитися без проривів, які приходять від зосередження на чомусь та утриманні його, навіть при намаганні відволіктися. 

“Моє дитинство було відзначене дивовижною свободою — чимось, що може здивувати людей, які припускають, що я цілими днями сидів за комп’ютером у приміщенні. Я ходив у похід стежками, які налякали б сучасних батьків, нескінченно досліджував з друзями по сусідству та бігав Вашингтоном. Мої батьки половину часу не знали, де я був, і тоді це було нормально. Ці заняття навчили мене стійкості, незалежності та розсудливості таким чином, що жодна контрольована, структурована діяльність не може бути відтворена”, – пише Гейтс. 

Він наводить у приклад книгу Джонатана Гайдта “Тривожне покоління”, в якому розповідається, що сучасні підлітки витрачають на час перед екраном від шести до восьми годин на день. Крім того, діти менше і гірше сплять, читають, спілкуються особисто та проводять менше часу на вулиці, що також впливає на їхній розвиток. 

Романчук Микола

Recent Posts

Чи перероджується душа людини після смерті

Питання про те, що відбувається з душею після смерті, хвилює людство з найдавніших часів. У…

4 години ago

Епігенетик назвав звички українців, які скорочують життя

Керівник Лабораторії епігенетики Інституту геронтології імені Дмитра Чеботарьова НАМН України, кандидат біологічних наук Дмитро Краснєнков…

4 години ago

Ухилянтам не сховатися: ТЦК готують нові жорсткі обмеження

Як стало відомо, план мобілізації контрактників віком 18–24 роки провалився з тріском — замість очікуваних…

4 години ago

“Я б не чіпала її”: у США знайшли мотрошну рибу з сутінкової зони океану (фото)

На пляжі в штаті Орегон (США) знайшли моторошну рибу із глибин так званої "сутінкової зони" океану. Виявлений…

5 години ago

Що буде з доларом в найближчі місяці: компанія Goldman Sachs дала прогноз

Goldman Sachs попереджає, що долар може впасти, оскільки агресивні тарифи та уповільнення зростання США підривають довіру інвесторів…

5 години ago

Одна з країн штрафуватиме та заарештовуватиме за ходу «Безсмертного полку»

Влада Казахстану заборонила проводити ходи "Безсмертний полк" на 9 травня, звернули увагу росЗМІ. Причиною назвали…

5 години ago