У понеділок, 5 серпня, акції низки найбільших у світі технологічних компаній, таких як Intel або Nvidia, різко впали. Розповідаємо, що сталося й які компанії зіткнулися з проблемами.
За даними Investing.com, падіння фондових ф’ючерсів зачепило найбільших у світі виробників чипів, технологічних гігантів, компаній, що займаються кібербезпекою та навіть виробників ліків. У виданні згадуються деякі з найбільш постраждалих компаній:
Як зазначає портал The Times of India, за липень великі технологічні компанії звільнили понад 8 000 співробітників, посилаючись на фінансові проблеми та стратегічні зміни. Найвищий показник звільнень зафіксовано в компанії Intel. Виробник чіпів Intel звільняє понад 15 000 співробітників, що становить понад 15% її робочої сили, в межах ініціативи з економії коштів у розмірі 10 мільярдів доларів до 2025 року. За словами генерального директора компанії Пета Гелсінгера, однією з причин стало нижче, ніж очікувалося, зростання виручки та труднощі з отриманням вигоди з тенденцій ШІ.
Компанія Microsoft звільнила понад 1 000 співробітників за останні два місяці, софтверний гігант UKG за цей час скоротив приблизно 2 200 співробітників, фірма з розроблення програмного забезпечення Intuit оголосила про плани скоротити 1 800 робочих місць, а виробник побутової техніки Dyson повідомив про плани скоротити близько 1 000 робочих місць через жорстку конкуренцію та швидкі інновації.
Також повідомляється, російська компанія “Лабораторія Касперського” оголосила, що припинить свою діяльність у США і звільнить десятки співробітників після заборони уряду США на її програмне забезпечення. Серед інших компаній, які зважилися на істотне скорочення штату: стартап ReshaMandi, індійська платформа мікроблогів Koo, edtech-гігант Unacademy, студія розробки ігор Bungie, що належить Sony, та інші.
Обвал акцій техногігантів і скорочення робочих місць відбувається на тлі глобальної кризи на світовому фінансовому ринку. Водночас Commercial Times пише про проблеми з процесорами в деяких компаніях.
Джерела видання заявили, що для підвищення стабільності NVIDIA замінила деякі схеми чипів, що призвело до двотижневої затримки виробництва. Крім того повідомлялося про проблеми з процесорами Intel. Водночас за даними порталу, тайванська компанія TSMC, один із найбільших у світі виробників напівпровідників, не постраждала від ринкової турбулентності.
Нагадаємо, криптовалюти зазнали суттєвих втрат на тлі збільшення неприйняття ризику на світових ринках. Біткоїн знизився більш ніж на 14%, а ефір (ETH/USD) показав найзначніше падіння з 2021 року.
У США дослідили офіційну урядову статистику смертності в аваріях і дійшли несподіваних результатів. Виявляється, фатальних…
Суд у Китаї анулював шлюб на вимогу чоловіка, який дізнався, що його дружина приховала історію…
У Києві викрили голову міжрайонної МСЕК, яка допомагала чоловікам отримати інвалідність. Правоохоронці повідомили їй про…
Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…
Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…