Categories: Бізнес

У Польщі 77% нових компаній належать українцям: які сфери найпопулярніші

У першій половині 2024 року українці створили понад 11% нових бізнесів у Польщі, при цьому вони очолили 77% нещодавно зареєстрованих іноземцями підприємств. Українські підприємці найчастіше відкривали бізнеси в будівництві (23%), інформаційних і комунікаційних технологіях (19%) і сфері послуг (12%). Про це повідомляє PAP.

З січня 2022 року по червень 2024 року в Польщі було створено близько 59 800 активних індивідуальних підприємств українців.

Згідно з офіційною статистикою, у першій половині 2024 року громадяни України створили понад 11% нових бізнесів у Польщі, а 77% нещодавно зареєстрованих іноземцями підприємств очолювали українці. Цей показник підкреслює значний вплив українських підприємців на польську економіку.

Українські індивідуальні підприємства, створені в першій половині 2024 року, працюють переважно в будівництві (23%), інформаційних і комунікаційних технологіях (19%), а також у різних сферах послуг (12%). Це демонструє різноманітність та адаптивність українських підприємців у нових умовах.

Згідно з даними Управління соціального страхування (ZUS), на кінець червня 2024 року кількість застрахованих громадян України становила близько 771 тис. осіб, з яких майже 739 тис. працювали як наймані працівники або на підставі договору доручення чи агентської угоди. Частка українських підприємств, створених жінками в першій половині 2024 року, становить близько 35%, що нижче, ніж частка підприємств, створених польськими жінками за той самий період (38%).

Однак 2023 року частка українських жінок, які очолювали активні індивідуальні підприємства, була вищою, ніж частка польських жінок (37% проти 34%). Найнижча частка JDG, створених громадянками України, була зафіксована в січні 2024 року (31%), а найвища — у липні 2022 року (44%).

За галузевою структурою бізнес, створений українськими чоловіками, відрізняється від бізнесів, створених жінками. Чоловіки найчастіше засновують підприємства, пов’язані з будівництвом (34%), інформацією та зв’язком (23%), транспортом і складським господарством (11%). Майже кожне третє підприємство, яким керують громадянки України, надає послуги (30%). На діяльність, пов’язану з інформацією, комунікаціями та торгівлею, припадає по 11% компаній, заснованих українськими жінками.

Польський економічний інститут зазначає, що ведення власного бізнесу в Польщі є альтернативою оплачуваній роботі для багатьох українців. За 2023 рік українці в Польщі сплатили до польського бюджету податків на загальну суму понад 5 млрд злотих, що свідчить про значний внесок у польську економіку.

Українські підприємці в Польщі активно розвивають свої бізнеси, створюють робочі місця та сприяють економічному зростанню. Незважаючи на виклики, вони демонструють високу адаптивність і здатність досягати успіху в нових умовах.

Ольга Степанова

Recent Posts

Може не дожити до 70-річчя: у тяжкохворого Брюса Вілліса погіршився стан здоров’я

У знаменитого американського актора, зірки "Міцного горішка" Брюса Вілліса, в якого виявили лобно-скроневу деменцію, погіршився стан здоров'я.…

6 хв. ago

“Річка вибухнула”: страшні повені дістались до Італії

Північна Італія вслід за іншими країнами потерпає від руйнівної стихії. Шторм "Борис", який вже спричинив масштабні…

14 хв. ago

Депутат жорстоко побив військового просто посеред вулиці: усі деталі скандалу

Депутат з Першотравенська побив військового. Сталося це просто посеред білого дня на очах у свідків. Військовослужбовець…

21 хв. ago

Російські війська замінували дамби на Білгородщині

Російські війська замінували дамби у Бєлгородській області, Ймовірно, вони готують провокації, що надалі звинуватити Україну…

27 хв. ago

Україна попросила Румунію збивати усі “Шахеди”, які летять у її напрямку

Україна звернулася до Румунії з проханням збивати всі російські дрони-камікадзе, які летять в напрямку її…

33 хв. ago

Частина українців у Польщі залишаться без виплат: кого це торкнеться

З 1 жовтня 2024 року українські біженці в Польщі втратять право на деякі дитячі виплати. Це пов'язано…

43 хв. ago