Categories: Бізнес

У Києві дефіцит генераторів: бізнес скаржиться, що техніку продають лише за 100% передплати і під замовлення

Через знеструмлення у червні та липні у Києві утворився дефіцит генераторів. Постачальники доставляють техніку лише під замовлення і з повною передоплатою. Крім того, існують програми кредитування для придбання генераторів – але є нюанси, через які оформити їх малому та середньому бізнесу непросто.

Про ситуацію з енергообладнанням розповів виданню LIGA.NET київський підприємець, власник мережі пекарень “Такі пироги” Андрій Вакуленко. Нині його виробництво – це три пекарні, на яких сумарно випікають до 500 осетинських пирогів, кішів і тартів на добу. Усі – у потужних електричних печах, відтак, виробництво повністю залежне від електрики.

“У нас два типи пекарень. Одні з менш потужними печами, інші – з більш потужними. Ті, що з меншою потужністю, потребують генератора на 30 кВт (кіловат). З більшою – 60 кВт. Вартість першого – близько 500 000 гривень. Генератор на 60 кВт за нормальних умов і не підвищеного попиту значно дешевший, а зараз коштує мільйон із монтажем”, – розповів підприємець виданню.

За словами бізнесмена, проблема нині полягає не лише у вартості генераторів. Постачальники доставляють їх лише під замовлення і з повною передоплатою. Є, звісно, програми кредитування для закупівлі генераторів – але існує й низка нюансів, через які оформити їх непросто.

“Ускладнює оформлення кредиту необхідність додаткових підтверджень і поручителів для ФОП. Але проблема навіть не в цьому. Постачальники в період надмірного попиту на їхню продукцію не хочуть заморочуватися з банками. Відповідно, якщо ти хочеш придбати таке якісне обладнання, ти приходиш до постачальника, даєш йому 100% передоплати і очікуєш від 30 до 60 днів, коли приїде генератор. Отак це працює”, – описує процес Вакуленко.

Бізнесмен володіє трьома малопотужними генерторами на 8 кВт (їх купили ще 2022-го), до них докупили ще 4 таких саме. Їх поєднали у спільну мережу, кожен живив свою частину обладнання – холодильники і частину печей. Продуктивність праці впала на дві третини, не вдавалося заживити 60-70% печей та вентиляцію, розповів Андрій Вакуленко. До того ж, через надто довгу безперервну роботу техніка почала виходити з ладу – генератори повинні працювати не більше за 3-4 години, а потім мають стільки ж відпочивати.

“За той тиждень геть усі наші генератори пройшли через ремонт. Але у нас суперкласний сервіс, який їх обслуговує. Вони у цей період інколи видавали генератори за кілька годин із ремонту. І тому в нас був отакий забіг: наш майстер постійно мотався між сервісом та локаціями, перевозив ці генератори по колу. Відбувалося таке жонглювання генераторами. І ми їх переставляли з однієї локації на іншу: тут є електроенергія, значить поїхали на іншу точку”, – розповів Вакуленко, додавши, що “витягнули” навіть такий надскладний тиждень.

У підсумку, каже пекар, прибуток підприємства скоротився майже вполовину. Загалом за липень на пальне для генераторів довелося витратити близько 80 тисяч гривень – адже одна з його локацій працювала виключно на генераторах. На придбання потужнішої техніки доведеться витратити близько 2 млн грн, і це вплине на підвищення вартості продукції.

Ольга Степанова

Recent Posts

Італія наблизилась до розкриття однієї з великих таємниць да Вінчі

Фахівці Міланського політехнічного університету виявили численні підземні ходи, розташовані під замком Сфорца. Про це повідомляє університет на своєму…

4 хв. ago

Після прийому цих ліків сідати за кермо не можна: вони є майже в кожній аптечці

Безпека на дорозі - це не тільки дотримання правил дорожнього руху, а й контроль над…

6 хв. ago

Потужний імпульс класу М від Сонця досяг Землі: які це має наслідки

17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…

1 годину ago

Головні недорогі новинки автомобілів 2025 року: хто виявився найкращим

Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…

2 години ago

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

3 години ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

3 години ago