Categories: Бізнес

Кожен другий ФОП створено торік жінками: в яких галузях найбільше відкрито підприємств

У 2023 році кожен другий новостворений ФОП в Україні був заснований жінкою, а кожну третю компанію очолювала жінка. Для підтримки жіночого підприємництва Міністерство економіки запустило грантову програму “СТВОРЮЙ!” з бюджетом у $1 мільйон, яка надає до $15 тис. на розвиток малого та середнього бізнесу українок у сфері виробництва та переробки.

Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко під час підсумовування подачі заявок на грантову програму “СТВОРЮЙ!” для жінок-підприємиць. Незважаючи на ці позитивні тенденції, у бізнес-середовищі України все ще існує гендерний дисбаланс.

За словами Юлії Свириденко, жінки частіше відкривають малі та мікробізнеси, тоді як у середніх і великих підприємствах переважають чоловіки-керівники чи власники. Це підкреслює необхідність підтримки жінок у розвитку їхнього бізнесу до більшого масштабу.

Для подолання гендерного розриву Міністерство економіки за фінансової підтримки Ukraine-Moldova American Enterprise Fund (UMAEF), за реалізації з KSE Foundation Київської школи економіки та у партнерстві з AT “Ощадбанк” запустило грантову програму “СТВОРЮЙ!”. Ця програма спрямована на підтримку жінок, які є власницями виробництв, з бюджетом у $1 мільйон.

Програма націлена на масштабування та розвиток малого і середнього бізнесу українок у сфері виробництва та переробки. Грантові кошти, максимальна сума яких становить $15 тис., переможниці можуть витратити на придбання, доставку та монтаж виробничого устаткування, а також, не більше 30% гранту, на придбання програмного забезпечення і навчання. Після отримання коштів грантерки повинні відзвітувати про витрачені кошти через два місяці.

Юлія Свириденко зазначила, що програма отримала великий відгук від жінок-підприємиць з усієї України. До оргкомітету, що стартував наприкінці квітня, надійшло більше тисячі заявок.

Найбільша кількість заявок надійшла від власниць бізнесу із західного (41% від загальної кількості), центрального (18%) та північного (18%) регіонів України. Найменше заявок було отримано зі східного (14%) та південного (9%) регіонів. 12% апліканток розвивають свій бізнес у сільській місцевості.

Аналіз заявок показав, що майже 60% учасниць представляють харчову та легку промисловість, зокрема виробництво одягу. Поліграфія та меблеве виробництво також є популярними, становлячи близько 5% від загальної кількості заявок кожна.

Ольга Степанова

Recent Posts

Удар по гаманцю: українці залишаться без своїх заощаджень

В Україні підвищення військового збору з 1,5% до 5% вплине на збори на банківські депозити, що…

3 хв. ago

Королю Чарльзу – 76. Монарша родина показала святковий портрет іменинника

Британський король Чарльз ІІІ 14 листопада відзначає 76-річчя. З цього приводу пресслужба монаршої родини показала святковий портрет іменинника. На…

17 хв. ago

Дохід українських біженців у Польщі сягає до 5 тисяч злотих

Здається, українські біженці знайшли не просто прихисток у Польщі, а й справжню фінансову можливість. У…

41 хв. ago

ВЛК та ТЦК попали «під роздачу»: лікарів і військових перевірять – винних покарають

Міністерство оборони взялося за масштабну «чистку» військово-лікарських комісій (ВЛК). Разом із працівниками військкоматів під перевірки…

51 хв. ago

Нардепу Шевченку вручили підозру про держзраду та затримали

Народному депутату України Євгенію Шевченку у четвер, 14 листопада, повідомили про підозру у державній зраді.…

1 годину ago

Дикий накинувся на чоловіків у тилу: винні у проблемах на фронті

Євген Дикий, який називає себе військовим експертом, в ефірі Radio NV розповів про ситуацію з мобілізацією в…

1 годину ago