У 2023 році кожен другий новостворений ФОП в Україні був заснований жінкою, а кожну третю компанію очолювала жінка. Для підтримки жіночого підприємництва Міністерство економіки запустило грантову програму “СТВОРЮЙ!” з бюджетом у $1 мільйон, яка надає до $15 тис. на розвиток малого та середнього бізнесу українок у сфері виробництва та переробки.
Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко під час підсумовування подачі заявок на грантову програму “СТВОРЮЙ!” для жінок-підприємиць. Незважаючи на ці позитивні тенденції, у бізнес-середовищі України все ще існує гендерний дисбаланс.
За словами Юлії Свириденко, жінки частіше відкривають малі та мікробізнеси, тоді як у середніх і великих підприємствах переважають чоловіки-керівники чи власники. Це підкреслює необхідність підтримки жінок у розвитку їхнього бізнесу до більшого масштабу.
Для подолання гендерного розриву Міністерство економіки за фінансової підтримки Ukraine-Moldova American Enterprise Fund (UMAEF), за реалізації з KSE Foundation Київської школи економіки та у партнерстві з AT “Ощадбанк” запустило грантову програму “СТВОРЮЙ!”. Ця програма спрямована на підтримку жінок, які є власницями виробництв, з бюджетом у $1 мільйон.
Програма націлена на масштабування та розвиток малого і середнього бізнесу українок у сфері виробництва та переробки. Грантові кошти, максимальна сума яких становить $15 тис., переможниці можуть витратити на придбання, доставку та монтаж виробничого устаткування, а також, не більше 30% гранту, на придбання програмного забезпечення і навчання. Після отримання коштів грантерки повинні відзвітувати про витрачені кошти через два місяці.
Юлія Свириденко зазначила, що програма отримала великий відгук від жінок-підприємиць з усієї України. До оргкомітету, що стартував наприкінці квітня, надійшло більше тисячі заявок.
Найбільша кількість заявок надійшла від власниць бізнесу із західного (41% від загальної кількості), центрального (18%) та північного (18%) регіонів України. Найменше заявок було отримано зі східного (14%) та південного (9%) регіонів. 12% апліканток розвивають свій бізнес у сільській місцевості.
Аналіз заявок показав, що майже 60% учасниць представляють харчову та легку промисловість, зокрема виробництво одягу. Поліграфія та меблеве виробництво також є популярними, становлячи близько 5% від загальної кількості заявок кожна.
Різні дослідження демонстрували безліч небезпечних нічних звичок - наприклад, келих вина перед сном, як заявляють учені, шкідливий…
Стародавній крокодил Гавіал відомий своєю довгою, худорлявою мордою, яка виглядає так, ніби його прищемили дверима. У дорослого…
У Великій Британії на місці колишньої школи в приморському містечку Ллантвіт-Мейджор на півдні Уельсу побудували тимчасові модульні будинки…
Жінка розглядає можливість розлучення з чоловіком через, здавалося б, "просту" звичку, з якою вона більше…
Лікарі військово-лікарських комісій (ВЛК) отримали вказівки визнавати всіх чоловіків придатними до військової служби. А непридатних називають "окремою…
Міністерство соціальної політики України розробило комплекс заходів для підтримки громадян у майбутній зимовий період. Ці…