З початку 2025 року правила сплати податків для ФОПів було змінено. Зокрема, всі підприємці мають сплачувати військовий збір, а ЄСВ знов став обовʼязковим.
У 2025 році для фізичних осіб-підприємців в Україні відбулися значні зміни в податковому законодавстві. Серед них – відновлення обов’язкових податкових платежів та введення воєнного збору. Це вимагає від підприємців більшої уваги до своїх податкових зобов’язань та своєчасного виконання вимог держави.
З 2025 року фізичні особи-підприємці повинні знову сплачувати ЄСВ у розмірі мінімум 1 760 грн на місяць. Це обов’язковий платіж, який було тимчасово скасовано під час запровадження воєнного стану, але знову повернуто через відновлення економічної стабільності. Перша сплата ЄСВ у 2025 році має бути здійснена за підсумками першого кварталу не пізніше 20 квітня.
Право не сплачувати ЄСВ за себе збережено для деяких категорій підприємців, зокрема:
Для підприємців вводиться військовий збір в розмірі 1% для ФОПів III групи та 10% від мінімальної заробітної плати (8 000 грн) для ФОПів I, II та IV груп. Це нововведення було запроваджене, щоб збільшити надходження до держбюджету.
ФОПи – платники єдиного податку I, II та IV груп сплачують військовий збір авансовим внеском до 20 числа кожного місяця. Його можна сплатити за весь квартал або рік, але не пізніше, як до кінця поточного звітного року.
ФОПи – платники єдиного податку ІІІ групи сплачують військовий збір щоквартально протягом 10 днів після граничного строку подання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця.
Усі підприємці повинні подавати звітність за єдиний соціальний внесок, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір щомісяця. Це стосується всіх ФОПів, незалежно від групи оподаткування.
Одним з найважливіших аспектів податкових змін для ФОПів у 2025 році є відновлення позапланових податкових перевірок. Це серйозний сигнал для підприємців, які звикли до тимчасового мораторію на перевірки.
Позапланова перевірка – це не планова перевірка, яку податкові органи проводять без попереднього повідомлення. Згідно з наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 №524, перевірки можуть ініціюватися щодо бізнесів, що мають високий ступінь ризику, середній ступінь ризику або незначний ступінь ризику.
В Україні мораторій на документальні перевірки для ФОПів, які знаходяться на I та II групах єдиного податку, тривав до 1 грудня 2024 року. З цього часу перевірки можуть бути проведені для цих груп, якщо:
Таким чином, щоб не потрапити під позапланову перевірку податкової необхідно своєчасно та повною мірою сплачувати податки, подавати всю визначену законом звітність, правильно та правдиво її заповнювати.
Народний депутат Ніна Южаніна зазначила, що майже половина працездатних українців, які виїхали за кордон, не…
Часто водії, самі того не усвідомлюючи, наближають момент візиту до СТО. Здається, що поїздка на…
В Україні ціни на газ можуть зрости через рекордно низький рівень запасів у підземних сховищах.…
Існує багато способів втратити дані – від масових витоків інформації великих компанії до витончених схем…
На тлі інтерв’ю головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, який повідомив, що Збройні сили мають мобілізувати щомісяця 30 тисяч…
Українцям в умовах нестабільності варто вкладати гроші в здоров’я та навчання своє і дітей, порадив…