Минулого тижня Верховна Рада прийняла за основу із доопрацюванням положень законопроєкт №10346, який оновлює правила виробництва та обігу підакцизних товарів, запроваджує електронні ліцензії, автоматизацію та чіткі ліцензійні умови.
“Якщо коротко, оновлюємо закон, який був написаний ще у далекому 1995 році і робимо його сучасним, — написав у своєму телеграм-каналі народний депутат Ярослав Железняк. — Саме в ньому впроваджуються електронні ліцензії на торгівлю, автоматизація процесу їх видачі та безстроковість. Чітко прописані умови отримання ліцензій. Це те, що просив бізнес”.
Як зазначено у пояснювальній записці до документа, його метою є удосконалення законодавчої бази щодо регулювання виробництва, ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, тютюновою сировиною, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним.
Законопроєкт №10346 оновлює правила виробництва та обігу підакцизних товарів, запроваджує електронні ліцензії, автоматизацію та чіткі ліцензійні умови
Проаналізувавши законопроєкт №10346, керівник юридичної компанії KSK LAW GROUP Марко Коломоєць зазначив, що ніяких нових правил торгівлі, як про це писали в ЗМІ, в документі немає. “В законопроєкті йдеться про зміни в ліцензуванні, в правилах виробництва, — зазначив юрист у коментарі Фокусу. — Якщо коротко, то оновлюють старий закон та роблять його більш сучасним: запроваджують електронні ліцензії на торгівлю, автоматизують процес їх видачі та безстроковість, чітко прописують умови отримання ліцензії“.
Як пояснюють автори документа, законопроєктом структуровані положення Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального”, виключені архаїзми та застарілі норми, переглянуто норми на їх відповідність нормам Податкового кодексу України.
Крім того:
Виробники сприймають зазначені вище зміни позитивно. “Якщо дійсно будуть спрощені чи автоматизовані процедури отримання ліцензій, якщо державні реєстри функціонуватимуть належним чином, виробники тільки за, — зазначив у коментарі Фокусу голова “Укрсадвинпром” Володимир Печко. — Також обов’язково має діяти система контролю, щоб не було фальсифікату на ринку і “правила гри” діяли для всіх гравців, а не носили вибірковий характер”.
Економіст Олег Пендзин звертає увагу на те, що проєкт закону лише пройшов перше читання і до його прийняття може пройти чимало часу та внесено багато змін.
“Оцифрування ліцензій, скорочення строків видачі, безстрокові ліцензії — все це гарні ідеї, що виглядають красиво, але викликають серйозні сумніви щодо прийняття”, — зазначив експерт у коментарі Фокусу.
У законопроєкті пропонують зробити ліцензію безстроковою, але сплачувати за її подовження треба буде щороку
По-перше, каже експерт, нововведення законопроєкту чіпляють інтереси дуже впливових людей, і навряд чи вони так просто свої інтереси здадуть. По-друге, на сьогодні питання видачі ліцензій зосереджені у податковій, і саме від “прихильності” податківців залежить швидкість вирішення тих чи інших питань. І навряд чи щось швидко зміниться в залежності від того, у паперовому чи електронному вигляді видаватимуться ліцензії.
І, нарешті, каже експерт, зовсім незрозуміло, яким чином видаватимуть безстрокові ліцензії та за рахунок чого будуть проведені запропоновані зміни.
“Вартість дозволу на оптовий продаж алкогольних напоїв чи тютюнових виробів становить півмільйона гривень на рік. Тобто щороку ліцензію потрібно продовжувати та платити чергові півмільйона, — зазначив Олег Пендзин у розмові з Фокусом. — У законопроєкті пропонують зробити ліцензію безстроковою, але сплачувати за її подовження треба буде щороку. І при цьому сума щорічної сплати буде вже не фіксована, а залежатиме від розміру мінімальної зарплати. Якщо закон приймуть, то вже у 2025 році, наприклад, оптова тютюнова ліцензія буде коштувати понад 700 тисяч грн”.
Дональд Трамп, який став переможцем на виборах у США, однозначно має певні "важелі, щоб вплинути на…
Домовитися з Путіним неможливо, тож президент Володимир Зеленський повинен мати план дій на випадок, якщо Україну примушуватимуть…
Опублікований документ містить перелік політичних убивств, скоєних російськими спецслужбами від початку 2000 року, коли до…
У Кремлі зростає напруга: Володимир Путін може стати мішенню для замаху. Причина – його небезпечні…
Джордж Уельський, спадкоємець британського престолу, має вишукані кулінарні вподобання, які відрізняють його від більшості дітей.…
Голлівуд знову дивує — тепер його заможна еліта не лише насолоджується розкішшю, а й інвестує…