З 12 березня 2022 року всі українці, які знаходяться у Польщі, отримали можливість офіційно вести бізнес за такими ж умовами, як і громадяни цієї країни. Таким чином українці можуть створювати одноосібну підприємницьку діяльність, тобто як український ФОП, тому наші громадяни активно цим користуються, наголосив спеціаліст відділу адвокації Українського дому Олександр Пестриков у коментарі для “Радіо Свобода”.
“У червні 2024 року активно працювало майже 60 тисяч таких одноосібних підприємств, і темпи реєстрації не зменшуються. Утім, за даними польського інституту економіки, лише 6% з них не належать до мікропідприємств, тобто вони беруть на роботу 10 або більше осіб. Решта – це малі підприємства, в яких працює 1-2 людини”, – зазначив він.
У виданні додають, що найчастіше, за статистикою польського інституту, українські одноосібні підприємства працюють у сфері будівництва (23%), інформації і комунікації (19%) та у сфері обслуговування (12%).
Також Пестриков, з посиланням на дані Центр економічної інформації, підкреслив, що наразі у Польщі функціонує понад 28 тисяч товариств, де єдиним або одним із власників є українець. Він наголосив, що ведення такого бізнесу є складнішим, адже для цього необхідний базовий капітал, допомога бухгалтера, оскільки система оподаткування є важчою.
За інформацією Українського дому, найбільше у Польщі ведуть свій бізнес українські чоловіки. Серед підприємців є лише 35% жінок. Експерт зазначив, що ця тенденція схожа з польською, проте не подібна на українську, адже в нашій державі вже понад 50% ФОПів та малих підприємств відкрили саме жінки. На думку Пестрикова, на це могла вплинути війна та мобілізація чоловіків.
Експерт зауважив, що лише 15% українських підприємств у Польщі беруть на роботу громадян цієї країни, а 85% наймають саме українців.
“З одного боку, це добра тенденція, бо українці підтримують українців, але в перспективі це може призвести до “гетоїзації”, тобто створюються бізнеси, якими займаються українці, орієнтовані тільки на українців, і українець, який живе у Польщі, через це може слабо інтегруватися в польське середовище”, – підкреслив спеціаліст.
Американський мільярдер та засновник Meta Марк Цукерберг, який входить до топ-5 найбагатших людей світу, прагне…
Українські банки посилили перевірку клієнтів у рамках впровадження міжнародних стандартів прозорості та безпеки фінансової системи.…
У період воєнного стану в Україні є категорії громадян, які не підлягають мобілізації з різних причин. Це…
Найбільші російські продуктові мережі, зокрема X5 Group ("Пятерочка", "Перекресток"), "Ашан" та "Магнит", почали активно залучати…
Лідерка французької партії "Національне об'єднання" Марін Ле Пен публічно закликала президента Франції Емманюеля Макрона залишити…
У Міністерстві внутрішніх справ України анонсували масштабну перевірку Головного сервісного центру та його підрозділів після…