Під час обговорення законопроєкту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» лунала ідея підвищити ставку податку на додану вартість одночасно зі збільшенням військового збору, однак з низки причин вона була відкинута. Таку заяву сьогодні, 2 жовтня, зробив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на форумі «Бізнес і війна».
«Коли держава приходить до людей і каже: мені не вистачає на армію ось стільки, будь ласка, давайте кожен із нас скинеться на цю святу мету, і потрібно швидко, для цього є тільки дві відповіді на сьогодні – це військовий збір і ПДВ», – сказав він.
«Тільки два ці потужні податки здатні швидко зібрати гроші в бюджет з усіх платників рівно», – додав він.
Гетманцев вважає, що запровадження податків на розкіш малоефективне. «Коли ми починаємо визначати вичерпний перелік предметів розкоші, ми ніколи не можемо ні з ким домовитися», – зазначив голова комітету.
Він додав, що критику викликали й запропоновані ставки на окремі товари. «Чому ювелірка мала платити 30%, за автомобілі – 15%, а за квартири та банківське золото – 5%. Ніякої не було аргументації. І, справді, її, напевно, не може бути», – зазначив Гетманцев.
За його словами, третім аргументом проти цих податків був їхній невеликий фіскальний ефект: «Ми отримуємо досить велику групу незадоволених і фіскальний ефект у розмірі трьох-чотирьох мільярдів від запровадження будь-якого з цих видів податків».
Як вважає голова комітету, підвищення військового збору і ПДВ – це справедливий підхід.
Сьогодні виповнилося рівно 20 років з моменту загрузки першого відео YouTube – на честь цього платформа починає…
В Україні днями очікується різка зміна погоди. У синоптичному графіку — ротація повітряних мас, пояснила…
За оцінкою МВФ, наявне населення України у 2021 році становило 41,0 млн осіб. У 2022…
Перед смертю Папа Франциск пожертвував 200 тис. євро. Як розповів один з єпископів, Франциск переказав…
Деякі нові автомобілі є занадто дорогими, щоб рекомендувати їх до покупки. Проте на вторинному ринку ці моделі…
Видання Financial Times повідомило, що Україні не вдалося домовитися з інвесторами щодо реструктуризації боргу на 2,6…