Categories: Бізнес

Вивернуть кишені всім: спрощену систему оподаткування хочуть скасувати

Держава, через Міністерство фінансів, знову висловлює готовність до податкової реформи, особливо щодо спрощеної системи оподаткування (УСН). Це пов’язано з оновленою угодою з МВФ щодо фінансової політики від 11 березня. Про це пише biz.nv.

У документі явно йдеться про намір подолати довгострокові проблеми щодо мобілізації доходів шляхом впровадження конкретних заходів, включаючи спрощення оподаткування. Щоб краще зрозуміти, що є спрощеними системами в Європі, наведемо кілька прикладів:

  1. Деякі країни мають податкові режими для малого бізнесу з нижчими ставками податку (0%-2%) та без обмежень для співпраці з іншими компаніями – такі як Румунія, Італія, Чорногорія, Грузія.
  2. У боротьбі з тіньовою зайнятістю запроваджуються заборони на спільну роботу індивідуальних підприємців з їх поточними або колишніми роботодавцями, як це робиться, наприклад, у Польщі та Італії.
  3. У спрощених податкових режимах встановлюють річні ліміти продажу кожного виду діяльності, а чи не загальний ліміт попри всі види діяльності, як у Україні. Це допомагає уникнути ухилення від податків.
  4. У деяких країнах мікропідприємства звільняються від обов’язкового ведення обліку витрат або товарного обліку, що робить спрощену систему ще більш привабливою для підприємців.
  5. Багато країн застосовують патентні системи оподаткування для малого бізнесу, які надають підприємцям фіксовані податкові виплати замість сплати податків з кожного продажу чи операції.
  6. Для стимулювання створення нових робочих місць запроваджено пільги з податків на заробітну плату для малих підприємств.
  7. Підприємці іноді можуть обирати, куди спрямовувати частину своїх податкових платежів, наприклад, на підтримку благодійних організацій чи інфраструктурних проектів.

Ці заходи спрямовані на спрощення оподаткування та підтримку малого та середнього бізнесу у різних країнах Європи. Схоже, що існує відкритий намір скасувати спрощений режим оподаткування через переконання у тому, що це може стимулювати мобілізацію надходжень до бюджету. Це відбувається навіть на тлі того, що Система спрощеного оподаткування (ССО) вже протягом чотирьох років перебувала під великим тиском через додаткові регуляції, які були введені в рамках процесу децинізації.

Такі заходи включали обов’язкове використання касових апаратів, ведення товарного обліку для ризикованих товарів, таких як первинні документи на закупівлю товару, а також повернення штрафів у сфері розрахунків під час воєнного стану. Навіть планується повне розкриття банківської таємниці щодо рахунків ФОПів. Однак навіть ці заходи виявилися недостатніми, і здається, що влада має намір піти ще далі у своїй політиці.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

2 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

2 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

2 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

3 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

3 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

3 години ago