Водії іноді цікавляться: “Коли вмикати “протитуманки” можна і коли ні?” Чи можна їх використовувати замість фар ближнього світла, або ж тільки виключно в туман? Із цим питанням ми звернулися до адвоката, і ось що він нам розповів.
За словами адвоката Вадима Левицького, слід пам’ятати, що є протитуманні фари і є задній протитуманний ліхтар (іноді два, червоного кольору). Розберемося спочатку, чи можна вмикати “протитуманки” вночі або використовувати їх у місті за відсутності туману?
Протитуманні фари дозволено використовувати не лише, коли туман, а й якщо на дорозі недостатня видимість – наприклад, увечері або в тунелі,
– каже адвокат.
Вмикати “протитуманки”, за його словами, можна:
Вночі або ввечері, коли на вулиці темно, а також на неосвітлюваних ділянках дороги необхідно “запалювати” протитуманні фари виключно з ближнім/дальнім світлом.
Якщо будуть увімкнені тільки “протитуманки”, а ближнє/дальнє світло – ні, то це вже порушення. Не тому, що ви використовуєте протитуманні фари, а тому, що не вмикаєте ближнє/далеке світло, хоча маєте зробити це,
– пояснює експерт.
Задній протитуманний ліхтар водій може вмикати в будь-який час доби, але тільки за поганої видимості на дорозі.
Ви маєте запам’ятати правила, коли потрібно вмикати “протитуманки” або задній ліхтар:
І “протитуманки”, і задній ліхтар можна використовувати разом із фарами ближнього або дальнього світла, якщо це необхідно, виходячи з дорожніх ситуацій, описаних вище. Не можна використовувати протитуманні фари або задній ліхтар як альтернативу фарам ближнього і дальнього світла, якщо за ПДР вони мають бути ввімкнені. Також у “протитуманках” або ліхтарі немає сенсу, якщо ви добре бачите дорогу.
Перед тим, як використовувати “протитуманки”, важливо пам’ятати, що світло ваших протитуманних фар не повинно засліплювати інших водіїв або пішоходів. За неправильне користування зовнішніми освітлювальними приладами передбачена відповідальність статтею 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення – це може бути штраф у розмірі 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425 грн – ред.).
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…