Categories: Авто

Коли потрібно вмикати “протитуманки”, щоб не вліпили штраф: пояснення адвоката

Водії іноді цікавляться: “Коли вмикати “протитуманки” можна і коли ні?” Чи можна їх використовувати замість фар ближнього світла, або ж тільки виключно в туман? Із цим питанням ми звернулися до адвоката, і ось що він нам розповів.

Коли потрібно вмикати протитуманки, а коли це заборонено – що каже експерт

За словами адвоката Вадима Левицького, слід пам’ятати, що є протитуманні фари і є задній протитуманний ліхтар (іноді два, червоного кольору). Розберемося спочатку, чи можна вмикати “протитуманки” вночі або використовувати їх у місті за відсутності туману?

Протитуманні фари дозволено використовувати не лише, коли туман, а й якщо на дорозі недостатня видимість – наприклад, увечері або в тунелі,

– каже адвокат.

Вмикати “протитуманки”, за його словами, можна:

  • окремо з ближнім світлом;
  • окремо з дальнім світлом;
  • разом із ближнім світлом;
  • разом із дальнім світлом.

Вночі або ввечері, коли на вулиці темно, а також на неосвітлюваних ділянках дороги необхідно “запалювати” протитуманні фари виключно з ближнім/дальнім світлом.

Якщо будуть увімкнені тільки “протитуманки”, а ближнє/дальнє світло – ні, то це вже порушення. Не тому, що ви використовуєте протитуманні фари, а тому, що не вмикаєте ближнє/далеке світло, хоча маєте зробити це,

– пояснює експерт.

Задній протитуманний ліхтар водій може вмикати в будь-який час доби, але тільки за поганої видимості на дорозі.

Ви маєте запам’ятати правила, коли потрібно вмикати “протитуманки” або задній ліхтар:

  • під час туману, дощу;
  • під час заїзду в тунель;
  • на неосвітлених ділянках дороги;
  • увечері, вночі.

І “протитуманки”, і задній ліхтар можна використовувати разом із фарами ближнього або дальнього світла, якщо це необхідно, виходячи з дорожніх ситуацій, описаних вище. Не можна використовувати протитуманні фари або задній ліхтар як альтернативу фарам ближнього і дальнього світла, якщо за ПДР вони мають бути ввімкнені. Також у “протитуманках” або ліхтарі немає сенсу, якщо ви добре бачите дорогу.

Перед тим, як використовувати “протитуманки”, важливо пам’ятати, що світло ваших протитуманних фар не повинно засліплювати інших водіїв або пішоходів. За неправильне користування зовнішніми освітлювальними приладами передбачена відповідальність статтею 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення – це може бути штраф у розмірі 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425 грн – ред.).

Романчук Микола

Recent Posts

Міноборони заявили про кінець “бусифікації”: що відомо

Військовослужбовців, які перебувають на фронті від початку повномасштабного вторгнення РФ, поступово виводитимуть із зони бойових…

7 хв. ago

Трамп оголосив рекордну кількість надзвичайних станів за перші 100 днів на посаді: навіщо

Наразі президент США ініціював надзвичайні ситуації в країні, щоб запровадити найбільші тарифи за століття, прискорити…

15 хв. ago

Маска звинуватили у шпигунстві на користь Росії: зʼявилися докази

Створений під Ілона Маска Департамент ефективності уряду США (DOGE) міг злити росіянам конфіденційну інформацію з баз даних…

21 хв. ago

16000 гривень до пенсії: хто отримає щедрі виплати

Міністерство соціальної політики України оголосило про нову ініціативу підтримки громадян похилого віку в рамках Стратегії…

29 хв. ago

У Києві переполох через контейнер з радіаційною позначкою: що сталося

У Києві стався переполох через контейнер з позначкою про радіацію. Підозрілу знахідку виявили у четвер в Академмістечку, біля баків…

38 хв. ago

В українців “відіжмуть” землю, а ви і не знатимете – як убезпечити майно

Українці продовжують стикатися з випадками крадіжки землі. І поки для більшості зрозуміло, як оформити землю…

47 хв. ago