Categories: Авто

Коли потрібно вмикати “протитуманки”, щоб не вліпили штраф: пояснення адвоката

Водії іноді цікавляться: “Коли вмикати “протитуманки” можна і коли ні?” Чи можна їх використовувати замість фар ближнього світла, або ж тільки виключно в туман? Із цим питанням ми звернулися до адвоката, і ось що він нам розповів.

Коли потрібно вмикати протитуманки, а коли це заборонено – що каже експерт

За словами адвоката Вадима Левицького, слід пам’ятати, що є протитуманні фари і є задній протитуманний ліхтар (іноді два, червоного кольору). Розберемося спочатку, чи можна вмикати “протитуманки” вночі або використовувати їх у місті за відсутності туману?

Протитуманні фари дозволено використовувати не лише, коли туман, а й якщо на дорозі недостатня видимість – наприклад, увечері або в тунелі,

– каже адвокат.

Вмикати “протитуманки”, за його словами, можна:

  • окремо з ближнім світлом;
  • окремо з дальнім світлом;
  • разом із ближнім світлом;
  • разом із дальнім світлом.

Вночі або ввечері, коли на вулиці темно, а також на неосвітлюваних ділянках дороги необхідно “запалювати” протитуманні фари виключно з ближнім/дальнім світлом.

Якщо будуть увімкнені тільки “протитуманки”, а ближнє/дальнє світло – ні, то це вже порушення. Не тому, що ви використовуєте протитуманні фари, а тому, що не вмикаєте ближнє/далеке світло, хоча маєте зробити це,

– пояснює експерт.

Задній протитуманний ліхтар водій може вмикати в будь-який час доби, але тільки за поганої видимості на дорозі.

Ви маєте запам’ятати правила, коли потрібно вмикати “протитуманки” або задній ліхтар:

  • під час туману, дощу;
  • під час заїзду в тунель;
  • на неосвітлених ділянках дороги;
  • увечері, вночі.

І “протитуманки”, і задній ліхтар можна використовувати разом із фарами ближнього або дальнього світла, якщо це необхідно, виходячи з дорожніх ситуацій, описаних вище. Не можна використовувати протитуманні фари або задній ліхтар як альтернативу фарам ближнього і дальнього світла, якщо за ПДР вони мають бути ввімкнені. Також у “протитуманках” або ліхтарі немає сенсу, якщо ви добре бачите дорогу.

Перед тим, як використовувати “протитуманки”, важливо пам’ятати, що світло ваших протитуманних фар не повинно засліплювати інших водіїв або пішоходів. За неправильне користування зовнішніми освітлювальними приладами передбачена відповідальність статтею 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення – це може бути штраф у розмірі 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425 грн – ред.).

Романчук Микола

Recent Posts

Українці можуть отримувати пенсію у спадок: що для цього потрібно

Спадкоємці померлого пенсіонера можуть претендувати на невиплачену пенсію та допомогу на поховання. Для отримання цих…

15 секунд ago

Учені вперше в історії зазирнули в “пащу” вулкана: що вони там побачили (фото)

Історія Землі налічує понад 4,5 мільярда років і нам все ще багато невідомо про нашу…

3 хв. ago

У МОН розповіли, скільки отримують вихователі в дитячих садках

В Україні може виникнути дефіцит співробітників у сфері дошкільної освіти. Українські абітурієнти не охоче вступають на відповідні…

5 хв. ago

Відмивання коштів Європарламенту: у Франції розпочався резонансний судовий процес

У Парижі розпочинається судовий процес проти Марін Ле Пен, пише france24. Її та інших членів партії «Національне об'єднання» звинувачують у…

7 хв. ago

Магнітні бурі, прогноз на три дні: чого очікувати від сонячної активності 30 вересня – 2 жовтня

Прогноз сонячної та геомагнітної активності на 30 вересня – 2 жовтня 2024 року опублікував Центр прогнозування космічної погоди Національного…

10 хв. ago

Стало відомо, в яких регіонах взимку буде найскладніша ситуація з світлом

Енергетична система України суттєво постраждала внаслідок масованих атак Росії, що призведе до значного дефіциту електроенергії взимку,…

12 хв. ago