Categories: Авто

Їздити на автомобілях за договором оренди чи позики можна буде без нотаріуса

В Україні планують дозволити договори оренди та позики автомобілів завіряти у нотаріуса тільки, якщо вони укладаються більш ніж на 3 роки. Це передбачає зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт №11302.

У пояснювальній записці до законопроєкту №11302 йдеться про те, що в Україні під час військового стану громадянам потрібна мобільність, яку забезпечують автомобілі. Але багато українців не можуть дозволити собі купити автомобіль. Один із варіантів вирішення цієї проблеми – використання орендованих або взятих за договором позики автомобілів.

Українське законодавство передбачає, що договір оренди транспортного засобу за участю фізичної особи потрібно завіряти у нотаріуса, як і договір позики ТЗ, у якому хоча б однією стороною є фізична особа.

Автори законопроєкту №11302 пропонують завіряти у нотаріусів договори оренди чи позики автомобілів лише, якщо вони укладаються більш ніж на 3 роки. Але при цьому у громадян залишиться можливість за бажання завірити нотаріально відповідні договори, якщо вони укладаються на строк менше 3 років.

Нагадаємо, що договір позики – це домовленість двох сторін, за якою одна сторона безоплатно передає або зобов’язується передати іншій стороні річ для користування протягом встановленого строку.

Наразі законопроєкт №11302 перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань правової політики. Він має дати свій висновок щодо цього документа.

Тим часом, в Україні на час дії військового стану планують заборонити інспекторам із паркування евакуювати на штрафмайданчики неправильно припарковані автомобілі. У березні 2023 року у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт №9092-3. Народні депутати у травні 2024 року прийняли його за основу (за цей законопроєкт проголосували 234 депутати). Наразі цей законопроєкт готують до другого читання у сесійній залі українського парламенту.

У пояснювальній записці до законопроєкту № 9092-3 йдеться про те, що під час війни збільшилася кількість автомобілів, які відправляють на штрафмайданчики за неправильне паркування, хоча громадянам потрібна мобільність. При цьому у деяких регіонах зловживають правом евакуації неправильно припаркованих автомобілів та наживаються на цьому. Після закінчення військового стану заборону на евакуацію неправильно припаркованих автомобілів пропонують скасувати.

Ольга Степанова

Recent Posts

Тепер біда не лише від «Шахедів»: у ЗСУ розповіли, чим росіяни дедалі частіше атакують Україну

Російські загарбницькі війська дедалі частіше, крім "Шахедів", використовують дрони невстановленого типу. Але вони часто потрапляють…

4 хв. ago

Київ накриє сильна злива: синоптики зробили прогноз погоди на 6 жовтня

У ніч на 6 жовтня Київ та область накриє сильна злива, яка протримається до вечора.…

7 хв. ago

Затримано голову Хмельницької МСЕК, яка викидала сумки з 500 тис. дол. через вікно

Працівники ДБР затримали керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи, яку підозрюють у незаконному збагачені. Напередодні у службових кабінетах і…

14 хв. ago

Вчені розгадали секрет привабливості картини “Дівчина з перловою сережкою”

Вчені виміряли реакцію мозку під час перегляду картини "Дівчина з перловою сережкою" Яна Вермера та…

22 хв. ago

Україна перейшла до повільного відступу: NYT описала ситуацію на фронті

В умовах значної чисельної переваги ворога Україна змушена вдаватися до тактики повільного відступу із запеклими боями,…

24 хв. ago

Світло знову продають по 2,64 грн за кВт, але не для всіх: кому пощастило

З 1 жовтня тариф на електроенергію знизиться з 4,32 до 2,64 грн за 1 кВт*год.…

30 хв. ago