Categories: Авто

Їздити на автомобілях за договором оренди чи позики можна буде без нотаріуса

В Україні планують дозволити договори оренди та позики автомобілів завіряти у нотаріуса тільки, якщо вони укладаються більш ніж на 3 роки. Це передбачає зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт №11302.

У пояснювальній записці до законопроєкту №11302 йдеться про те, що в Україні під час військового стану громадянам потрібна мобільність, яку забезпечують автомобілі. Але багато українців не можуть дозволити собі купити автомобіль. Один із варіантів вирішення цієї проблеми – використання орендованих або взятих за договором позики автомобілів.

Українське законодавство передбачає, що договір оренди транспортного засобу за участю фізичної особи потрібно завіряти у нотаріуса, як і договір позики ТЗ, у якому хоча б однією стороною є фізична особа.

Автори законопроєкту №11302 пропонують завіряти у нотаріусів договори оренди чи позики автомобілів лише, якщо вони укладаються більш ніж на 3 роки. Але при цьому у громадян залишиться можливість за бажання завірити нотаріально відповідні договори, якщо вони укладаються на строк менше 3 років.

Нагадаємо, що договір позики – це домовленість двох сторін, за якою одна сторона безоплатно передає або зобов’язується передати іншій стороні річ для користування протягом встановленого строку.

Наразі законопроєкт №11302 перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань правової політики. Він має дати свій висновок щодо цього документа.

Тим часом, в Україні на час дії військового стану планують заборонити інспекторам із паркування евакуювати на штрафмайданчики неправильно припарковані автомобілі. У березні 2023 року у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт №9092-3. Народні депутати у травні 2024 року прийняли його за основу (за цей законопроєкт проголосували 234 депутати). Наразі цей законопроєкт готують до другого читання у сесійній залі українського парламенту.

У пояснювальній записці до законопроєкту № 9092-3 йдеться про те, що під час війни збільшилася кількість автомобілів, які відправляють на штрафмайданчики за неправильне паркування, хоча громадянам потрібна мобільність. При цьому у деяких регіонах зловживають правом евакуації неправильно припаркованих автомобілів та наживаються на цьому. Після закінчення військового стану заборону на евакуацію неправильно припаркованих автомобілів пропонують скасувати.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

2 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

2 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

2 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

3 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

3 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

3 години ago