Categories: Авто

Їздити на автомобілях за договором оренди чи позики можна буде без нотаріуса

В Україні планують дозволити договори оренди та позики автомобілів завіряти у нотаріуса тільки, якщо вони укладаються більш ніж на 3 роки. Це передбачає зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт №11302.

У пояснювальній записці до законопроєкту №11302 йдеться про те, що в Україні під час військового стану громадянам потрібна мобільність, яку забезпечують автомобілі. Але багато українців не можуть дозволити собі купити автомобіль. Один із варіантів вирішення цієї проблеми – використання орендованих або взятих за договором позики автомобілів.

Українське законодавство передбачає, що договір оренди транспортного засобу за участю фізичної особи потрібно завіряти у нотаріуса, як і договір позики ТЗ, у якому хоча б однією стороною є фізична особа.

Автори законопроєкту №11302 пропонують завіряти у нотаріусів договори оренди чи позики автомобілів лише, якщо вони укладаються більш ніж на 3 роки. Але при цьому у громадян залишиться можливість за бажання завірити нотаріально відповідні договори, якщо вони укладаються на строк менше 3 років.

Нагадаємо, що договір позики – це домовленість двох сторін, за якою одна сторона безоплатно передає або зобов’язується передати іншій стороні річ для користування протягом встановленого строку.

Наразі законопроєкт №11302 перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань правової політики. Він має дати свій висновок щодо цього документа.

Тим часом, в Україні на час дії військового стану планують заборонити інспекторам із паркування евакуювати на штрафмайданчики неправильно припарковані автомобілі. У березні 2023 року у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт №9092-3. Народні депутати у травні 2024 року прийняли його за основу (за цей законопроєкт проголосували 234 депутати). Наразі цей законопроєкт готують до другого читання у сесійній залі українського парламенту.

У пояснювальній записці до законопроєкту № 9092-3 йдеться про те, що під час війни збільшилася кількість автомобілів, які відправляють на штрафмайданчики за неправильне паркування, хоча громадянам потрібна мобільність. При цьому у деяких регіонах зловживають правом евакуації неправильно припаркованих автомобілів та наживаються на цьому. Після закінчення військового стану заборону на евакуацію неправильно припаркованих автомобілів пропонують скасувати.

Ольга Степанова

Recent Posts

В Ірані обрали президента – переміг Масуд Пезешкіян: що про нього відомо

В Ірані у другому турі президентських виборів, які пройшли 5 липня, переміг Масуд Пезешкіан, що обіцяв "відкрити…

2 години ago

Як мати молодший вигляд: універсальні правила макіяжу

З часом змінюється не лише світогляд, досвід та зовнішній вигляд людини, а й підхід до…

2 години ago

Чарівні створіння: учені пояснили, чому собаки пильно дивляться на людей

Люди й собаки тисячоліттями живуть пліч-о-пліч — за цей час вони встигли здобути репутацію найкращих друзів…

2 години ago

За яких умов військовозобов’язаний може відмовитися від проходження ВЛК

В Україні все частіше виникають ситуації, коли призовники стикаються з порушеннями під час проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).…

2 години ago

Сильної спеки не буде: субота потішить українців теплом (карта)

У суботу, 6 липня, сильна спека дасть українцям невеликий перепочинок - у більшості областей температура…

2 години ago

Українці з авто можуть не отримати субсидії у липні: кого це торкнеться

Деяким категоріям одержувачів субсидій в Україні з 1 липня не буде автоматично продовжено їхнє призначення. Залежить це…

2 години ago