Categories: Авто

В Україні готують нові правила отримання водійських прав

Верховна Рада готується ухвалити закон, згідно з яким територіальні органи Міністерства внутрішніх справ (МВС) зможуть перевіряти дані про осіб з різних реєстрів під час надання адміністративних послуг. Це стосується отримання права на управління транспортними засобами, державної реєстрації (перереєстрації) та зняття з обліку автомобілів.

У парламенті планують внести зміни для автовласників, рекомендувавши схвалити законопроект 9504 про доступ до інформації, необхідної для надання адміністративних послуг у сфері дорожнього руху. Законопроект був внесений у липні 2023 року, а профільний комітет парламенту підтримав його прийняття за основу 23 травня 2024 року, пише ММR.

Законопроект передбачає, що територіальні органи МВС матимуть право отримувати з Єдиного державного демографічного реєстру інформацію, необхідну для надання адміністративних послуг. Це включає ім’я особи, дату та місце народження, місце проживання, реквізити паспортних документів, унікальний номер запису у Реєстрі та відцифрований образ особи.

Законопроект також вносить зміни до Закону «Про дорожній рух», надаючи Кабінету Міністрів повноваження визначати порядок отримання інформації з різних реєстрів для надання адміністративних послуг у сфері дорожнього руху. Це включає допуск громадян до керування транспортними засобами, державну реєстрацію (перереєстрацію) та зняття з обліку транспортних засобів.

Таким чином, територіальні органи МВС під час звернення осіб щодо отримання адміністративних послуг з реєстрації (перереєстрації) та зняття з обліку транспортних засобів отримають право на доступ до необхідної інформації з інформаційних систем та електронних баз даних (реєстрів) органів виконавчої влади.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Диктаторський шабаш у Північній Кореї. Розважати Путіна зігнали тисячі дітей

Візит російського диктатора Володимира Путін у Північну Корею триває. Кремлівські пропагандисти показали, як КНДР зустрічає Путіна.…

4 хв. ago

В ошатних вбраннях: король Чарльз III разом із Каміллою відвідали кінні перегони

Днями королівська родина вперше за тривалий час об'єдналась на параді Trooping the Color, до дня народження…

14 хв. ago

Вже з 1 липня: українцям озвучили нові тарифи на газ

Українці заплатять за газ у липні за старим тарифом. Постачальники вирішили не переглядати вартість блакитного палива.…

23 хв. ago

Професор естонського університету шпигував на користь РФ: як його покарали

У Естонії до шести років та трьох місяців ув’язнення засудили В’ячеслава Морозова – професора у…

29 хв. ago

Електромобілі виявились не такими надійними, як здавалось: результати дослідження дивують

Електрокари вважають майбутнім автомобільної промисловості, проте нове дослідження виявило, що вони поки що значно поступаються…

35 хв. ago

“Стріляє і мчить”: чим новий РСЗВ GMARS відрізняється від HIMARS

США та Німеччина створили новітню ракетну систему залпового вогню (РСЗВ) GMARS, яка за один залп вистрілює більшу…

42 хв. ago