Categories: Авто

Один документ врятує українців від штрафу: що повинні мати при собі водії

Для кожного транспортного засобу з українською реєстрацією оформлення страхування є обов’язковим. На порушників очікує штраф у розмірі 425 гривень, а, якщо з їхньої провини сталося ДТП – ще й перспектива власним коштом компенсувати вартість ремонту автомобіля потерпілого.

Йдеться саме про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності (ОСПЦВ, або автоцивілку). Згідно з законом “Про ОСЦПВ наземних транспортних засобів“, кожен водій транспортного засобу має оформити обов’язкове страхування авто.

Це український страховий поліс, який відшкодовує збитки потерпілим у ДТП – у 2024 році розмір виплати у разі ДТП становить:

  • не більше 130 тис. грн на ремонт автомобіля;
  • не більше 260 тис. грн, якщо було завдано шкоди здоров’ю водія.

Коли сума для відшкодування завдаваних збитків перевищує страхові гарантії, винуватець аварії покриває решту самостійно. Втім, з 2025 року набирає чинності новий закон, що поступово збільшує максимальне страхове відшкодування майну та здоров’ю до 250 тис. грн та 500 тис. грн відповідно.

Страховий поліс ОСЦПВ оформити відразу після реєстрації авто – він діє протягом року, або ж 10-15 днів (коштує дешевше). Співробітники поліції можуть зупинити транспортний засіб для перевірки страхового поліса на рівні з іншими документами.

У випадку відсутності поліса водія зобов’яжуть сплатити штраф у розмірі 425 грн, але через 15 діб сума зросте до 850 грн. Крім того, 850 грн штрафу доведеться заплатити у випадку повторної відсутності страхового поліса. Штраф виписують у таких випадках:

  • автоцивілки немає взагалі;
  • ДТП, коли винний водій, у якого відсутня страховка;
  • поліс протермінований.

Слід зважати і на те, що штраф у 450 грн загрожуватиме навіть власникам автомобілів, які ще не стоять на постійному обліку і мають транзитні (червоні) номери. Саме для їхнього перегону оформляється автоцивілка на 10-15 днів.

Штрафи не загрожують лише власникам автомобілів на іноземних номерах – на їхні страхові випадки розповсюджується дія страхового поліса “Зелена карта”. У країнах Європейського Союзу мінімальні суми штрафу відрізняються, але це щонайменше 300 євро.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

6 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

6 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

6 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

6 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

6 години ago