Багато водіїв в Україні досі вважають, що патрульна поліція має право зупиняти транспортні засоби без жодних підстав. Це оманлива думка, яка може призвести до непорозумінь на дорозі. Закон чітко регламентує випадки, коли інспектор має право зупинити автомобіль.
Згідно зі статтею 35 Закону України «Про Національну поліцію», є вичерпний перелік з 11 підстав для зупинки авто. Ось вони:
Окремо варто відзначити, що інспектор має озвучити причину зупинки. Якщо причина не відповідає законодавчо визначеним пунктам (наприклад, «перевірка документів»), такі дії поліцейського є неправомірними.
Запитайте причину зупинки. Поліцейський зобов’язаний назвати її одразу після зупинки.
Зафіксуйте порушення. Якщо причина не відповідає закону або інспектор відмовляється її називати, запишіть це на відео або залучіть свідків.
Повідомте про порушення. Зателефонуйте за номером 102 або на гарячу лінію поліції: 0 800 500 202.
Оскаржуйте дії. Якщо вас незаконно оштрафували, звертайтеся до суду. Юристи радять оскаржувати всі процесуальні дії, що суперечать закону.
В Україні продовжується дія загальної мобілізації. Це означає, що багато громадян отримуватимуть повістки від ТЦК…
Зареєструвати новий транспортний засіб українці можуть у найближчому сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ. Для цього…
ВЗ настанням передноворічного ажіотажу багато українців замислюються про покупку святкової ялинки. Проте прагнення заощадити може…
Українці можуть суттєво знизити свої витрати на електроенергію, а деякі мають право на пільги. Про…
Уявіть собі місце, де час ніби зупинився, а туристичний гамір відступив далеко за обрій. Сівота,…
Рік, що минає, не був багатий на скандальні історії в монарших сім'ях, але дещо все…