Багато водіїв в Україні досі вважають, що патрульна поліція має право зупиняти транспортні засоби без жодних підстав. Це оманлива думка, яка може призвести до непорозумінь на дорозі. Закон чітко регламентує випадки, коли інспектор має право зупинити автомобіль.
Згідно зі статтею 35 Закону України «Про Національну поліцію», є вичерпний перелік з 11 підстав для зупинки авто. Ось вони:
Окремо варто відзначити, що інспектор має озвучити причину зупинки. Якщо причина не відповідає законодавчо визначеним пунктам (наприклад, «перевірка документів»), такі дії поліцейського є неправомірними.
Запитайте причину зупинки. Поліцейський зобов’язаний назвати її одразу після зупинки.
Зафіксуйте порушення. Якщо причина не відповідає закону або інспектор відмовляється її називати, запишіть це на відео або залучіть свідків.
Повідомте про порушення. Зателефонуйте за номером 102 або на гарячу лінію поліції: 0 800 500 202.
Оскаржуйте дії. Якщо вас незаконно оштрафували, звертайтеся до суду. Юристи радять оскаржувати всі процесуальні дії, що суперечать закону.
Президент США Джо Байден дав розпорядження Пентагону надати Україні більше зброї після ракетної атаки Росії на Різдво. «У ранні…
Економічні зміни 2025 року торкнуться багатьох сфер життя українців, серед яких податки, тарифи, пенсії, транспорт…
Українські жінки тепер мають більше можливостей для отримання військових навичок без обов'язкового залучення до служби.…
НАТО "не готове" воювати проти Росії без участі Сполучених Штатів. Союзникам варто посилити витрати на…
Свята, вечірки, зустрічі з друзями — це завжди приємно, поки не настає наступний ранок. Похмілля…
25 грудня королівська родина традиційно відвідала різдвяну службу у церкві Святої Марії Магдалини у графстві…