У Німеччині та Україні діють кардинально різні системи покарань за порушення правил дорожнього руху. Німецькі штрафи можуть перевищувати українські в тисячі разів, особливо за серйозні порушення.
Найбільш разюча різниця спостерігається у штрафах за паркування на місцях для людей з інвалідністю. У Баварії таке порушення може коштувати до 500 000 євро, тоді як в Україні максимальний штраф становить лише 1700 гривень (близько 40 євро).
Німецька система базується на трьох рівнях впливу: грошові штрафи, бальна система Flensburg та можливість тимчасового або постійного позбавлення прав. При накопиченні 8 штрафних балів водій автоматично втрачає право керування транспортним засобом.
За перевищення швидкості в місті на 21-25 км/год німецький водій заплатить 115 євро та отримає один штрафний бал. При перевищенні більш ніж на 70 км/год штраф зростає до 800 євро, додається два бали та вилучаються права. В Україні ж перевищення швидкості на 20-50 км/год карається штрафом лише у 340 гривень (приблизно 8 євро).
Суворо карається в Німеччині і керування у нетверезому стані. При показниках 0,3-0,5 проміле водій позбавляється прав на 1-3 місяці та сплачує 500 євро штрафу. Якщо рівень алкоголю перевищує 1,1 проміле, настає кримінальна відповідальність із позбавленням прав до 5 років.
В Україні за перше порушення передбачено штраф 17 000 гривень (близько 400 євро) та позбавлення прав на рік.
Особливістю німецької системи є також залежність розміру штрафу від доходу порушника. В Україні ж діє система знижок – при оплаті протягом 10 днів штраф зменшується на 50%.
На відміну від Німеччини, в Україні відсутня бальна система покарань, що дозволяє порушникам-рецидивістам уникати серйозної відповідальності. Також в Україні діє “поріг толерантності” – перевищення швидкості до 20 км/год не карається.
Безсоння та труднощі із засинанням – поширена проблема, і одна з найбільших помилок, яку роблять…
Мешканець міста Тайнань, Тайвань, спричинив чималий ажіотаж, розклавши на узбіччі суму, еквівалентну понад 7,5 млн гривень. Про…
Персонал готелів щодня стикається з сотнями клієнтів, кожен із яких має свої звички та уявлення…
Багато українських споживачів газу повідомляють про отримання повідомлень про заборгованість за сумами, які вони не…
Нове дослідження науковців із Гетеборзького університету та Інституту Альфреда Вегенера вказує на потенційно небезпечні наслідки…
У Великій Британії рішення уряду припинити прийом заяв на продовження віз за програмою Homes for…