Водії в Україні добре знають про вимогу вмикати зовнішні освітлювальні прилади за межами населених пунктів у будь-який час доби протягом усього року. Ця норма, закріплена в п.9.8 Правил дорожнього руху, має на меті підвищити безпеку на дорогах. Однак далеко не всі водії дотримуються цього правила. Поліція зазвичай штрафує порушників на 510 гривень. Але чи є це законним?
Юристи стверджують, що такі штрафи нерідко не мають правового підґрунтя. Проблема криється у кваліфікації порушення. Поліцейські часто посилаються на ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), яка регулює порушення правил використання зовнішніх освітлювальних пристроїв чи сигналів під час початку руху або його зміни. Простіше кажучи, ця стаття стосується неправильного використання поворотників чи аварійної сигналізації, але не денних ходових вогнів або ближнього світла фар.
Водночас ст.125 КУпАП, яка передбачає лише усне попередження за «інші порушення ПДР», є більш доречною у цьому випадку. Юристи наголошують: якщо вам виписали штраф за невімкнене світло поза межами населеного пункту, є всі підстави оскаржувати таке рішення в суді.
У Кабміні попередили всіх батьків стосовно ідентифікаційних номерів (ІПН) дітям. Навіщо дитині індивідуальний податковий номер? Зазвичай ІПН…
Одіозний Євген Дикий, який називає себе військовим експертом, висловив думку в ефірі "Radio NV", що встановлення…
В Україні суттєво спростили реєстрацію волонтерських автомобілів, які військовослужбовці отримують як гуманітарну допомогу для захисту держави.…
Присутність військових Північної Кореї на війні проти України підтверджена пораненими й загиблими солдатами, свідченнями очевидців…
Як зазначає видання, Хоссейн Шамхані - син колишнього міністра оборони Ірану, який зараз перебуває на…
Українців чекає новий виклик: електроенергія, яка і так вже б’є по бюджету кожної родини, може…