Categories: Авто

Заправляти машину краще в цей час доби: 4 правила для автомобілів на газі

Власникам автомобілів, у яких є газові установки, доводиться частіше, ніж іншим, відвідувати заправки. Існує кілька важливих правил про те, як заправляти газ у машину, про що ми і розповімо в матеріалі.

Як заправляти машину на газу – не робіть цих помилок

Відразу зазначимо, що процес заправки автомобіля, що працює на газі, відрізняється від аналогічної процедури з бензиновим або дизельним транспортним засобом. Розповідаючи про те, як заправляти машину газом на заправці, потрібно обов’язково вказати “золоті” правила, які категорично не можна порушувати:

  • У жодному разі не паліть на заправці, адже це може призвести до найгірших наслідків.
  • Часто на АЗС можна почути запитання про те, чи можна заправляти газом заведену машину. Відповідь – не можна: мотор має бути заглушений перед початком заправки. Якщо цього не зробити, то в паливній магістралі збільшиться тиск, що може стати причиною дорогих в ремонті поломок системи. Також існує ризик вибуху через іскри, що вилітають із глушника. Ось чому не можна заправляти заведену машину.
  • Перед заправкою автомобіля потрібно перевірити, в якому стані клапани і заправний пристрій.
  • Слідкуйте за правильністю розташування пістолета в балоні, коли заправляти машину ви вже почали самі. Про це розповімо докладніше. Якщо на заправці немає фахівця, який обслуговує клієнтів, водієві доведеться зробити все самостійно. Для початку потрібно під’єднати перехідник (у тому разі, якщо його використання передбачено конструкцією) і помістити в нього пістолет для заправки. Після активації подачі палива потрібно спостерігати за ступенем наповнення системи. Коли буде заправлено потрібну вам кількість газу або повний балон, після спрацьовування автоматики вимкніть пістолет і демонтуйте перехідник.

І не забудьте розплатитися за заправлене паливо на касі АЗС, щоб уникнути неприємних ситуацій.

Коли краще заправляти машину газом – важливий нюанс

Бажано їздити на заправки ближче до ночі: там можуть бути менші черги і краще це робити посеред робочого тижня. Варто згадати, через тиск у балоні в нього краще заправляти не більш як 80% від загального об’єму (особливо в спекотні пори року), роблячи поправку на властивість газу розширюватися при збільшенні температури.

Відповідь на питання, як часто заправляти машину, що працює на газі, дуже проста: це залежить від того, скільки ви їздите, але відвідувати АЗС вам точно доведеться регулярніше, ніж власникам бензинових або дизельних автомобілів. При цьому, газ можна використовувати повністю – автомобіль після цього ще трохи часу працюватиме на парах, а потім автоматично переключиться на бензин.

Те, яким газом краще заправляти машину, безпосередньо залежить від типу установки. Метан вважається безпечнішим і дешевшим, але його експлуатація та встановлення значно дорожчі. Зі свого боку пропан знайти на заправках набагато простіше і його встановлення дешевше, але головний мінус у тому, що він вибухонебезпечніший і шкідливіший. Тому в цьому питанні вибір стоїть за власником автомобіля.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Українці масово повертаються в окупований Маріуполь: нардеп назвав причину

Десятки тисяч українців повернулися на тимчасово окуповану Росією територію. Лише до Маріуполя виїхали близько 70…

12 хв. ago

Росія готується до наступу на Запоріжжя, – The Economist

Росія готується до "сміливого" наступу на Запоріжжя, яке розташоване всього за 30 кілометрів від фронту, вважають…

13 хв. ago

Медведєв пригрозив ЄС «Орєшніком»: вимагає кинути Україну

Заступник глави Радбезу РФ Дмитро Медведєв вкотре висловився про застосування гіперзвукової балістичної ракети середньої дальності…

21 хв. ago

В Ірані заявили про запуск нових центрифуг для збагачення урану

В Ірані заявили про запуск нових центрифуг для збагачення урану. Такий крок там пояснили "відповіддю"…

30 хв. ago

Такого не було навіть до війни: доходи банків в Україні сягнули рекорду

За 10 місяців від початку 2024 року чистий прибуток банків в Україні перевищив 125 млрд…

38 хв. ago

Науковий доказ: виявилось, що вдячність продовжує життя

Медики та психологи підтверджують, що вдячність позитивно впливає на здоров’я та зменшує ризики серйозних захворювань.…

48 хв. ago