Categories: Авто

Витвір автомистецтва: Bugatti представила новий гіпер-кар Tourbillon

Автівка вийде невеличким накладом, вона містить цікаві дизайнерські рішення та приголомшить власників своїми технічними характеристиками, втім, головне в тому, що вона зберігає тяглість поколінь італійсько-французького автовиробника

Bugatti підготував для поціновувачів гіпер-карів довгоочікувану новинку. Йдеться про автівку Tourbillon, яка вийде невеличким накладом, містить цікаві дизайнерські рішення та приголомшить власників своїми технічними характеристиками. Але головне не в цьому. Ця прем’єра особлива, бо нещодавно італійська та французька компанія віддалилася від концерну Volkswagen та почала співпрацю з хорватським винахідником Мате Рімацем. А він вважається “королем” електричних гіпер-карів.

Втім, Bugatti Tourbillon “електричкою” не зробили. Його головною “фішкою” є інженерні рішення: безнаддувний двигун V16, розробкою якого займалася знаменита британська фірма Cosworth. Робочий об’єм – 8,3 л, це дуже гучний “верховий” мотор, який можна розкручувати до 9000 об/хв. Потужність – 1000 к.с. та 900 Нм – відносно небагато. А відтак, розробники таки додали електромотори.

Йдеться про гібридну систему з трьома електродвигунами: один вбудований у 8-ступеневий преселективний “робот”, два інших розміщені на передній осі (кожен приводить у рух одне колесо). Пікова віддача гібрида – 1800 “конячок”, що дозволяє Bugatti Tourbillon розігнатися з місця до 100 км/год за дві секунди.

Максимальна швидкість нового гіперкара – 445 км/год. А ще, є чудові новини для захисників навколишнього середовища: Tourbillon таки має чудову можливість їхати без шкоди для екології. Конструктори примудрилися вбудувати в карбоновий монокок Т-подібну 800-вольтову батарею ємністю 24,8 кВт-год. Запас ходу без активації ДВЗ становить щонайменше 60 кілометрів.

Панель приладів сама по собі є твором мистецтва – її складали швейцарські майстри, і на ній майже немає цифрових приладів

Дизайн екстер’єру витриманий у дусі попередника. Розробникам вдалося відмовитися від класичних дверей на користь схеми з “крилами метелика”. А от фірмові риси Bugatti залишилися: дбайливо збережені овальні боковини, решітка радіатора у вигляді підкови. Оригінальне рішення – вертикальний склоочисник. Також привертають увагу гігантський навіть за мірками гіперкарів дифузор і висувний спойлер.

Інтер’єр Tourbillon вражає не менше. Всередині – жодних цифрових панелей приладу: всі показники аж до заряду батареї відображаються стрілками. Перед водієм три круглі табло з виставленими напоказ шестернями, які пояснюють назву моделі. Так, напевно, виробник вирішив виправдати назву, “турбійон” (пристрій, що слугує для компенсації впливу тяжіння Землі на точність механізму).

Панель приладів, пише виробник, розробляли швейцарські майстри. Кожен кластер є витвором мистецтва, загалом це 600 титанових деталей, дорогоцінне каміння тощо. Окремої уваги заслуговує кермо з перемикачами передач, що ніби “парять” у повітрі. Цікаво, що сидіння водія жорстко зафіксовано, а змінити можна лише налаштування педалей.

Також є аудіосистема. Але – без звичних динаміків: панелі салону зроблені так, щоб “збуджувати” внутрішні поверхні гіперкара, немов струни деку музичного інструменту. Подробиць немає, хоча теоретично таке рішення дозволяє значно заощадити масу авта.

Втім, перші клієнти отримають свої Bugatti Tourbillon ще нескоро. Автівки будуть дотупні для тих, хто вже їх замовив, 2026 року. Тираж купе обмежений 250 примірниками, стартова ціна – 3,8 мільйона євро. Для порівняння, базовий Chiron коштував 2,4 мільйона євро, а кількість примірників становила 500 штук (без урахування “споріднених” моделей з іншим кузовом).

Ольга Степанова

Recent Posts

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

7 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

16 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

24 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

33 хв. ago

Нардеп вивозив ухилянтів за кордон у ролі своїх водіїв: що про нього відомо

У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…

42 хв. ago

Мобілізація очима ТЦК: гучна заява про “бусифікацію”

Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…

50 хв. ago