В Україні під час воєнного стану військовозобов’язані чоловіки не зможуть отримати водійське посвідчення без військового квитка. Про це у коментарі сайту ТСН розповіла адвокатка Марина Бекало.
За її словами, українські чоловіки віком від 18 до 60 років повинні обов’язково пред’явити військовий квиток у тому випадку, якщо вони хочуть не лише отримати посвідчення водія, але також оформити паспортні документи, вступити на навчання, бути прийнятим на роботу, отримати групу інвалідності та зареєструвати шлюб.
18 травня 2024 року в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію та військовий облік. Протягом 60 днів усі українські чоловіки віком від 18 до 60 років (тобто військовозобов’язані) мають уточнити у ТЦК свої військово-облікові дані. Якщо цього не зробити, то на порушників правил мобілізації чекає великий штраф.
Крім того, порушників правил мобілізації тимчасово обмежуватимуть у деяких правах. Як ми вже говорили, вони не зможуть отримати посвідчення водія. Ухилянтам від мобілізації також тимчасово заборонятимуть керувати транспортними засобами. Таке обмеження діятиме лише за рішенням суду після того, як начальник ТЦК та СП подасть відповідну письмову заяву. Заборону на управління ТЗ скасують (теж за рішенням суду) після того, як військовозобов’язаний уточнить у ТЦК свої військово-облікові дані.
Новий закон про мобілізацію та військовий облік також регулює військово-транспортний обов’язок. Він передбачає можливість тимчасового вилучення на потреби ЗСУ автомобілів та інших транспортних засобів у фізичних осіб, якщо їх декілько у володінні. До речі, через це багато українців почали дарувати автомобілі своїм родичам (боячись, що автомобіль мобілізують на потреби ЗСУ).
На потреби ЗСУ у фізичних осіб можуть вилучати лише такі автомобілі, які можна використовувати на фронті чи у прифронтових районах. В даному випадку йдеться про пікапи, кросовери та позашляховики. Також можуть для ЗСУ вилучити транспортні засоби, за допомогою яких можна будувати фортифікаційні споруди (вантажівки).
Вилучати автомобілі на потреби ЗСУ можуть заборонити у військовослужбовців та їх неповнолітніх дітей, у чоловіка/дружини військовослужбовця, а також у членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців. Це передбачає законопроєкт №11319, зареєстрований у Верховній Раді у червні 2024 року. Наразі він перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
У Чернігівській області користувачів соціальними мережами покарали за повідомлення про переміщення військових ТЦК та СП.…
Днями 42-річний принц Вільям зробив емоційне звернення до мешканок Ньюпорта, коли здійснив самотній візит до Південного Уельсу,…
З настанням холодів водії стали утеплюватися, при цьому мало хто з них знімає верхній одяг,…
Влада Закарпаття розкрила складну схему, пов'язану з незаконною видачею довідок ВЛК (військово-лікарської комісії), які дозволяють…
У російських пропагандистських каналах з'явилися повідомлення про начебто місцезнаходження військової бази НАТО на Яворівському полігоні…
На Київщині планують відремонтувати підвальне приміщення у психоневрологічному інтернеті, облаштувавши у ньому укриття. Проте питання…