Наразі використання відеореєстраторів в Україні не заборонене на законодавчому рівні, тож водій може безперешкодно увімкнути пристрій для фіксації ситуацій на дорозі та у разі потреби представити відео- та аудіоматеріали у суд або страхову компанію для вирішення суперечливих ситуацій, таких як ДТП чи порушення правил дорожнього руху. Про це повідомили у Клубі юридичного захисту водія, пише Експерт.
Юристи зауважують, що заборона на використання відеореєстраторів може бути введена в окремих регіонах. Наприклад, якщо водій перебуває в зоні блокпоста, йому рекомендується вимкнути пристрій або прибрати його, щоб уникнути можливих конфліктів.
В Україні встановлено відповідальність за несанкціоноване розповсюдження інформації про маршрути, переміщення зброї, озброєння та боєприпаси, включаючи їх пересування територією країни, згідно зі статтею 114-2 Кримінального кодексу.
В законодавстві відсутня адміністративна чи кримінальна відповідальність за використання відеореєстраторів, тому поліція не має законних підстав для конфіскації пристрою або нарахування штрафу. Якщо правоохоронці все ж виписують штраф, його можна оскаржити.
Банки навіть у дружніх до Росії країнах відмовляються обслуговувати картки російського "Газпромбанк". Це сталося після того, як…
Автомобілі, які виглядають зухвало, блискавично розганяються та обіцяють максимальний драйв, виявляються також найнебезпечнішими. Або ж,…
Україна є "найбагатшою країною Європи" і, коли Дональд Трамп стане президентом США, він проведе переговори про мирну…
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати. Отже, вийти…
У країні, де платіжки за комуналку часом схожі на якусь "катівню" для гаманця, питання «чи…
На Донеччині, на Курахівському напрямку, українські підрозділи опинилися в напівоточенні, а тому командуванню варто ухвалити…