Наразі використання відеореєстраторів в Україні не заборонене на законодавчому рівні, тож водій може безперешкодно увімкнути пристрій для фіксації ситуацій на дорозі та у разі потреби представити відео- та аудіоматеріали у суд або страхову компанію для вирішення суперечливих ситуацій, таких як ДТП чи порушення правил дорожнього руху. Про це повідомили у Клубі юридичного захисту водія, пише Експерт.
Юристи зауважують, що заборона на використання відеореєстраторів може бути введена в окремих регіонах. Наприклад, якщо водій перебуває в зоні блокпоста, йому рекомендується вимкнути пристрій або прибрати його, щоб уникнути можливих конфліктів.
В Україні встановлено відповідальність за несанкціоноване розповсюдження інформації про маршрути, переміщення зброї, озброєння та боєприпаси, включаючи їх пересування територією країни, згідно зі статтею 114-2 Кримінального кодексу.
В законодавстві відсутня адміністративна чи кримінальна відповідальність за використання відеореєстраторів, тому поліція не має законних підстав для конфіскації пристрою або нарахування штрафу. Якщо правоохоронці все ж виписують штраф, його можна оскаржити.
Американка Сара Трент, яка працює директоркою з маркетингу в Міссісіпі, випадково заснула під час процедури…
З січня 2025 року в Україні зміниться система встановлення інвалідності, проте додаткового перегляду статусу не…
У Філадельфії, штат Пенсильванія, суддя схвалив рішення, яке дозволяє Ілону Маску виплачувати по 1 мільйон…
Розлади харчової поведінки (РХП) – це серйозні психічні розлади, які проявляються через надмірну тривожність щодо…
Дослідники з’ясували, що ворони можуть тривалий час тримати образу на людей, які їм погрожували чи…
У Франції на вокзалі Озуа-ла-Ферр'єр сталася жорстока сутичка між групами, озброєними ножами та сокирами. Інцидент…