Наразі використання відеореєстраторів в Україні не заборонене на законодавчому рівні, тож водій може безперешкодно увімкнути пристрій для фіксації ситуацій на дорозі та у разі потреби представити відео- та аудіоматеріали у суд або страхову компанію для вирішення суперечливих ситуацій, таких як ДТП чи порушення правил дорожнього руху. Про це повідомили у Клубі юридичного захисту водія, пише Експерт.
Юристи зауважують, що заборона на використання відеореєстраторів може бути введена в окремих регіонах. Наприклад, якщо водій перебуває в зоні блокпоста, йому рекомендується вимкнути пристрій або прибрати його, щоб уникнути можливих конфліктів.
В Україні встановлено відповідальність за несанкціоноване розповсюдження інформації про маршрути, переміщення зброї, озброєння та боєприпаси, включаючи їх пересування територією країни, згідно зі статтею 114-2 Кримінального кодексу.
В законодавстві відсутня адміністративна чи кримінальна відповідальність за використання відеореєстраторів, тому поліція не має законних підстав для конфіскації пристрою або нарахування штрафу. Якщо правоохоронці все ж виписують штраф, його можна оскаржити.
Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…
Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…
Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…
Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…
Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…
Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…