Наразі використання відеореєстраторів в Україні не заборонене на законодавчому рівні, тож водій може безперешкодно увімкнути пристрій для фіксації ситуацій на дорозі та у разі потреби представити відео- та аудіоматеріали у суд або страхову компанію для вирішення суперечливих ситуацій, таких як ДТП чи порушення правил дорожнього руху. Про це повідомили у Клубі юридичного захисту водія, пише Експерт.
Юристи зауважують, що заборона на використання відеореєстраторів може бути введена в окремих регіонах. Наприклад, якщо водій перебуває в зоні блокпоста, йому рекомендується вимкнути пристрій або прибрати його, щоб уникнути можливих конфліктів.
В Україні встановлено відповідальність за несанкціоноване розповсюдження інформації про маршрути, переміщення зброї, озброєння та боєприпаси, включаючи їх пересування територією країни, згідно зі статтею 114-2 Кримінального кодексу.
В законодавстві відсутня адміністративна чи кримінальна відповідальність за використання відеореєстраторів, тому поліція не має законних підстав для конфіскації пристрою або нарахування штрафу. Якщо правоохоронці все ж виписують штраф, його можна оскаржити.
Камала Гарріс, несподівано для багатьох, випередила Дональда Трампа в Айові, здобувши 47% підтримки проти його…
У одній із лікарень Великої Британії в 1967 році випадково переплутали двох новонароджених. Про медичну…
Google оновив знімки на картах, через що випадково "засвітив" розміщення військових систем України. Керівник Центру…
Рівень заробітної плати в державних органах України демонструє величезну різницю між зарплатами чиновників та середнім…
Темпи мобілізації в Україні знижуються, що викликає занепокоєння у керівництва країни. Про це повідомив секретар…
Іноді трапляється, що військово-лікарська комісія (ВЛК) визнає особу придатною до військової служби, але через стан…