Наразі використання відеореєстраторів в Україні не заборонене на законодавчому рівні, тож водій може безперешкодно увімкнути пристрій для фіксації ситуацій на дорозі та у разі потреби представити відео- та аудіоматеріали у суд або страхову компанію для вирішення суперечливих ситуацій, таких як ДТП чи порушення правил дорожнього руху. Про це повідомили у Клубі юридичного захисту водія, пише Експерт.
Юристи зауважують, що заборона на використання відеореєстраторів може бути введена в окремих регіонах. Наприклад, якщо водій перебуває в зоні блокпоста, йому рекомендується вимкнути пристрій або прибрати його, щоб уникнути можливих конфліктів.
В Україні встановлено відповідальність за несанкціоноване розповсюдження інформації про маршрути, переміщення зброї, озброєння та боєприпаси, включаючи їх пересування територією країни, згідно зі статтею 114-2 Кримінального кодексу.
В законодавстві відсутня адміністративна чи кримінальна відповідальність за використання відеореєстраторів, тому поліція не має законних підстав для конфіскації пристрою або нарахування штрафу. Якщо правоохоронці все ж виписують штраф, його можна оскаржити.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…